Naši vani: Ozobić i Brtan strijelci; dvije asistencije Pejića i Bešlića; Leko slavio pred Ligu prvaka (VIDEO)

U današnjim utakmicama dva su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce. Filip Ozobić za Qarabag te Marko Brtan za estonski Kalju. Po dvije asistencije upisali su Domagoj Bešlić i Marko Pejić u drugoj austrijskoj ligi.

Od trenera novu je pobjedu upisao Club Brugge našeg Ivana Leke pred početak nove sezone Lige prvaka u kojoj belgijskog prvaka čeka Borussia Dortmund.

Ozobić strijelac iz kaznenog udarca

Nakon dva pogotka u kvalifikacijama za Europsku ligu Filip Ozobić dočekao je svoj prvijenac i u azerbajdžanskom prvenstvu. Njegov Qarabag u četvrtom je kolu svladao SumQayit rezultatom 1:0. Jedini pogodak na utakmici djelo je hrvatskog veznjaka koji je pogodio iz kaznenog udarca u 21. minuti.

Qarabag je odigrao tri utakmice u prvenstvu te ima četiri boda i utakmicu manje.

Brtan za pobjedu Kaljua

U 27. kolu estonskog prvaka Kalju je slavio na gostovanju kod Tammeke minimalnim rezultatom 0:1. Jedini pogodak za goste danas, postigao je hrvatski 27-godišnji veznjak Marko Brtan. Brtanu je to peti pogodak u prvenstvu a Kalju na tablici drži prvu poziciju sa 67 bodova. Drugoplasirana Flora ima osam bodova manje ali i dvije utakmice zaostatka.

Pejić dvostruki asistent

Druga momčad Austrije Beč slavila je u sedmom kolu druge austrijske lige danas protiv Juniorsa rezultatom 2:1. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski branič Marko Pejić, koji je bio asistent kod oba pogotka svoje ekipe, u 70. i 81. minuti.  Druga momčad bečkog tima nalazi se na osmoj poziciji nakon sedmog kola sa deset osvojenih bodova.

I za Bešlića dvije asistencije

U drugoj austrijskoj ligi još je jedan hrvatski nogometaš upisao dvije asistencije danas. Drugoligaš Lafnitz s visokih je 5:1 porazio Kapfenberg, a hrvatski nogometaš Domagoj Bešlić upisao je dvije asistencije. Prva je bila u 75. minuti za treći pogodak, a druga za četvrti samo tri minute kasnije. Osim Bešlića koji je u igru ušao s klupe u 58. minuti za domaće je igrao i hrvatski veznjak Josip Krznarić, koji se na terenu zadržao do 71. minute.  Lafnitz nakon sedam kola ima osam bodova i zauzima 11. poziciju u ligi.

Leko preokretom do pobjede

Pred prvu utakmicu Lige prvaka u sezoni belgijski prvak Club Brugge kojeg vodi naš Ivan Leko upisao je prvenstvenu pobjedu.  Ne tako lako, Lekina momčad stigla je do pobjede u sedmom kolu belgijskog prvenstva. Bolji su bili od Lokerena, rezultatom 2:1. Gosti su poveli već u osmoj minuti da bi domaća momčad do poravnanja stigla u 61. minuti preko Polaina. Pobjedu domaćoj momčadi u osmoj minuti sudačke nadoknade iz kaznenog udarca osigurava Vossen četvrtim prvenstvenim pogotkom. Za momčad Ivana Leke cijeli je susret odigrao naš vratar Karlo Letica, dok je Matej Mitrović utakmicu odgledao s klupe. U kadru nije bilo Ivana Tomečaka, dok je za goste cijeli susret odigrao stoper Jakov Filipović.

Club Brugge u utorak na svom terenu u prvom kolu dočekuje Borussiju Dortmund, a na tablici u prvenstvu nakon sedam kola ima 19 bodova. Lokeren je tek 14. sa samo četiri boda.