Naši vani: Ozobić i Bogdan strijelci, Perišić asistent; važna pobjeda Leke (VIDEO)

Arhiva: @AzPremierLeague / Twitter

U današnjim utakmicama četiri su se hrvatska nogometaša upisala u strijelce; Filip Ozobić, Ivan Fuštar, Ante Aralica i Luka Bogdan. Asistencije su upisali Ivan Perišić i Ante Budimir.

Ozobić za pobjedu Qarabaga

U utakmici 17. kola azerbajdžanskog prvenstva Qarabag je s 2:1 svladao Gabalu. Za domaće je igrao hrvatski nogometaš Filip Ozobić koji je posljednje vrijeme u vrlo dobroj formi. Hrvatski nogometaš bio je strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 30. minuti.

Ovo je već šesti pogodak hrvatskog nogometaša u prvenstvu, a njegov Qarabag nalazi se na drugoj poziciji prvenstvene ljestvice s 37 bodova, jednim manje od vodećeg Neftchi Bakua.

Pogodak Aralice

Bugarski Lokomotiv Plovdiv gostovao je danas u Sofiji kod Levskog. Momčad koju vodi Bruno Akrapović povela je u 44. minuti pogotkom hrvatskog nogometaša Ante Aralice, ali domaća je momčad pogotkom sredinom drugog dijela stigla do boda.

Osim Aralice, cijeli susret za Plovdiv su odigrali i Igor Banović te Josip Tomašević. Plovdiv je na tablici nakon 21 kola deveti s 26 osvojenih bodova.

Pogodak Fuštara u porazu

Zanimljivu utakmicu u 21. kolu ciparskog prvenstva odigrali su AEL Limassol i Nea Salamis. Gosti su poveli u 11. minuti, u vodstvo ih je doveo hrvatski nogometaš Ivan Fuštar.

Nakon toga, AEL Limassol je u 22. i 28. minuti uspio preokrenuti pogocima Silve, no na kraju poluvremena gosti stižu do poravnanja. Ipak, na startu drugog poluvremena domaća momčad zabija novi pogodak, koji im ujedno i donosi tri boda. Za domaće je od 87. minute igrao hrvatski nogometaš Adnan Aganović. Nakon 21 kola AEL Limassol je drugi s 45 bodova, a Nea Salamis je šesta s 30 bodova.

Perišić asistent

Inter je na svom terenu s 2:1 danas svladao Sampdoriu u utakmici 24. kola talijanske Seria A. Za Inter su cijeli susret odigrali Marcelo Brozović i Ivan Perišić, a Perišić je u 73. minuti upisao i asistenciju kod prvog pogotka svoje ekipe.

Sjajno je hrvatski reprezentativac prošao po lijevoj strani i ubacio za D’Ambrosia koji zabija za vodstvo Intera. Inter je na tablici treći s 46 bodova iz 24 kola.

Asistencija Budimira

Nakon pogotka, hrvatski napadač Ante Budimir upisao je i prvu asistenciju u dresu španjolskog drugoligaša Mallorce. Mallorca je na svom terenu danas uvjerljivo svladala Lugo rezultatom 3:0, a Budimir je bio asistent kod prvog pogotka u osmoj minuti.

Mallorca je na tablici osma s 40 bodova iz 26 kola.

Pobjeda Leke u derbiju

Momčad Club Brugge danas je dočekala vodeći Genk i tražila je pobjedu. U slučaju pobjede gostiju, pa čak i remija, Genk bi došao gotovo do titule, no momčad Ivana Leke upjela je upisati trijumf, te borbu za prvo mjesto ostaviti koliko-toliko u životu.

Brugge je slavio rezultatom 3:1, te je tako prišao na osam bodova zaostatka za vodećim Genkom. Leko danas nije mogao računati na Mateja Mitrovića koji je i dalje ozlijeđen, Karlo Letica je utakmicu odgledao s klupe, kao i Ivan Fiolić kod Genka.

Prvijenac Bogdana u dresu Livorna

Lecce je u okviru 24. kola talijanske Serie B rezultatom 3-2 (0-2) upisao domaću pobjedu nad Livornom, a strijelac prvog pogotka na susretu bio je 22-godišnji hrvatski stoper Luka Bogdan.

Bogdan je goste u vodstvo doveo u 31. minuti, poprilično neobičnim pogotkom za jednog stopera. Bio je to prvijenac Bogdana u dresu Livorna, čiji je član od srpnja prošle godine te standardan prvotimac.

Diamanti sedam minuta poslije još jednim lijepim pogotkom postavlja 0-2 za goste, a s tim rezultatom se i odlazi na odmor.

Domaći u nastavku susreta golovima La Mantije (61.), Arrigonija (79.) i ponovno La Mantije u 92. minuti stižu do potpunog rezultatskog preokreta i desete prvenstvene pobjede u sezoni. Vrijedi istaknuti da su gosti od 62. minute zbog drugog žutog kartona Fazzija igrali s igračem manje, a u 94. je crveni zaradio i Diamanti.