Naši vani: Novi pogoci Kukuruzovića i Tomasova; važne pobjede za Sablića i Burića (VIDEO)

greuther-fuerth.de

U jučerašnjim i današnjim utakmicama, osam se hrvatskih nogometaša upisalo u strijelce, dok se njih pet upisalo u asistente. Uspješni su bili i hrvatski treneri, jer je čak njih sedam upisalo pobjede, poražen je samo Niko Kovač.

Tomasov opet strijelac

Nakon pogotka u Europskoj ligi prošlog tjedna, Marin Tomasov danas se opet upisao u strijelce. Njegova Astana svladala je Akzhayik danas s uvjerljivih 3-0, a Tomasov je bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe u devetoj minuti.

Pogodak Maloče za novu pobjedu Burića

Njemački drugoligaš Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić upisao je novu pobjedu, te se tako još više udaljio od zone ispadanja. Burićeva momčad svladala je Kaiserslautern, bilo je 2-1. Hrvatski stoper Mario Maloča bio je djelomično kriv za primljeni pogodak Fürtha, ali za to se iskupio u 73. minuti svojim drugim pogotkom u prvenstvu. Fürth nakon 26 kola ima 33 boda i sada je 14 . momčad prvenstva.

Paurević opet strijelac

Ruski prvoligaš Ufa na svom je terenu jučer svladala Anzhi rezultatom 3-2, a u strijelce se opet upisao i hrvatski veznjak Ivan Paurević. Paurević je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 65. minuti, što je njegov drugi pogodak u prvenstvu ove sezone. Ufa se na tablici nalazi na šestoj poziciji s 31 bodom nakon 22 kola.

Butić strijelac

Naš mladi napadač Karlo Butić bio je opet strijelac za momčad Torina u Primaveri. Mlada momčad Torina poražena je protiv Chieva rezultatom 2-3, a Butić je bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe u 29. minuti, što je njegov 13. pogodak u 23. kolu Primavere. Torino na tablici zauzima devetu poziciju s 30 bodova.

Pogodak Bagarića – pobjeda Širokog protiv Sarajeva

U BH Premijer Ligi počeo je playoff za prvaka i mjesta koja vode u Europsku ligu. Momčad Širokog Brijega koju vodi naš Goran Sablić u prvom je od mnogih derbija koji slijede svladala Sarajevo rezultatom 1-0. Jedini pogodak za Sablićevu momčad postigao je Dražen Bagarić u 69. minuti. Široki je na tablici treća momčad s 45 bodova.

Kukuruzović opet strijelac i asistent

Stjepan Kukuruzović odlično je otvorio 2018. godinu. U jučerašnjem slavlju St.Gallena (1-4) kod Lausannea opet je postigao pogodak te upisao asistenciju. Kukuruzović je bio asistent kod trećeg pogotka u 59. minuti, te strijelac četvrtog u 77. minuti. Hrvatski veznjak sada u švicarskom prvenstvu ima dva pogotka i šest asistencija, a njegova je momčad treća s 39 bodova iz 25 kola.

Prvijenac Barbarića

U prvom kolu kazahstanskog prvenstva momčad Atyraua poražena je kod Pavlodara rezultatom 2-1. Za goste je cijeli susret igrao stoper Tomislav Barbarić koji se klubu pridružio ove zime, a bio je strijelac jedinog pogotka svoje ekipe. Barbarić je pogodio u 87. minuti, čime je samo ublažio poraz svoje momčadi na otvaranju prvenstva.

Tomašević strijelac za Rudar

U 22. kolu slovenskog prvenstva, Rudar iz Velenja je s uvjerljivih 3-0 svladao Krško. Cijeli je susret za domaće odigrao hrvatski nogometaš Josip Tomašević, koji je bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 79. minuti, što je njegov prvi pogodak u prvenstvu ove sezone. Osim Tomaševića od hrvatskih nogometaša igrao je i Dražen Radić koji je zamijenjen u 63. minuti. Za goste su cijeli susret odigrali Josip Balić, Nikola Mandić, dok je Tonći Mujan igrao do 81. minute. Rudar nakon 22 kola ima 33 boda i četvrta je momčad prvenstva, dok je Krško sedmo s 19 bodova.

Asistencija Zebe

Utakmicu 22. kola slovenskog prvenstva danas su odigrali i Aluminij i Celje. Gosti su slavili rezultatom 1-2, a za domaće je igrao hrvatski branič Josip Zeba, koji je u 22. minuti bio asistent jedinom pogotku svoje ekipe. Do kraja prvog poluvremena gosti iz Celja promašili su kazneni udarac, da bi početkom drugog dijela dobili još jedan, realizirali ga, a domaćima je isključen branič Jakšić. Osim Zebe, za Aluminij je cijeli susret odigrao hrvatski vratar Matija Kovačić, a s klupe je u 57. minuti ušao Kruno Ivančić. Za goste je cijeli susret odigrao Lovro Cvek, a napadač Dario Vizinger zamijenjen je u 85. minuti.

Asistencija Ćalete-Cara

Austrijski prvak RB Salzburg remizirao je danas s Mattersburgom, bilo je 2-2. Salzburg je od 12. minute igrao s igračem manje zbog isključenja desnog beka Farkasa, a cijeli susret odigrao je naš stoper Duje Ćaleta-Car koji je upisao i asistenciju. Hrvatski stoper bio je asistent drugog pogotka svoje ekipe u drugom dijelu. Salzburg je nakon 26 kola prva momčad austrijske Bundeslige s 59 bodova.

Asistencija Lovrena

Njemački drugoligaš Fortuna Düsseldorf slavila je danas kod Duisburga rezultatom 1-2. Za goste je od 84. minute igrao mladi hrvatski nogometaš Davor Lovren, koji se četiri minute kasnije upisao u listu asistenata, za drugi pogodak svoje ekipe. Fortuna se na tablici nalazi na prvoj poziciji, ima 50 bodova, pet više od drugoplasiranog

Asistencija Kneževića

U 22. kolu mađarskog prvenstva momčad Puškaš Akademije poražena je kod Paksa rezultatom 3-1. Za goste je cijeli susret odigrao naš Josip Knežević koji je bio asistent jedinog pogotka gostiju u 62. minuti. Osim Kneževića, za Puškaš su cijeli susret odigrali naši Stipe Bačelić-Grgić te Antonio Perošević. Puškaš je osma momčad prvenstva ss 25 bodova nakon 22 kola.

Asistencija Modrića

Nakon plasmana u četvrtfinale Lige prvaka, momčad Real Madrida teško je stigao jučer do pobjede kod Eibara, bilo je 1-2. Za Madriđane je cijeli susret odigrao hrvatski veznjak Luka Modrić, koji je u 34. minuti upisao prvu asistenciju u La Ligi ove sezone. Mateo Kovačić utakmicu je proeo na klupi. Real nakon 28 kola ima 57 bodova i treća je momčad španjolskog prvenstva.

Pobjeda Bjelice i Šituma, Runje poražen

U susretu 27. kola poljske Ekstraklase Lech Poznan kojeg vodi naš Nenad Bjelica svladao je Jagieloniu s visokih 5-1. Iako su gosti poveli u 18. minuti, domaća je momčad do kraja uspjela preokrenuti, te čak pet puta pogoditi, od čega četiri puta u drugom dijelu. Za domaću je momčad do 83. minute igrao naš Mario Šitum, dok je za goste cijeli susret odigrao naš stoper Ivan Runje.

Pobjeda Leke pred početak playoffa

U posljednjem kolu pred playoff belgijskog prvenstva, momčad Club Bruggea našeg Ivana Leke ostvarila je pobjedu, te tako održala prednost na prvoj poziciji. Leko je slavio protiv svog bišeg kluba St.Truidena, a bilo je 0-1. Matej Mitrović je za vodeću momčad belgijskog prvenstva odigrao cijeli susret, dok je Ivan Tomečak utakmicu odgledao s klupe. Nakon 30 odigranih kola u Belgiji sada slijedi playoff, prvih šest ekipa igrat će međusobno utakmice i borit se za prvo mjesto, te preostala mjesta koja vode u Europu, dok će se ostatak lige boriti za ostanak.

Važna pobjeda Jozaka

Romeo Jozak i njegova Legia opet su sustigli prvoplasirani Jagieloniu. Njegova momčad svladala je Lechiu danas 1-3, čime se bodovno izjednačila na prvoj poziciji, i vratila se na prvu poziciju. Utakmicu je s klupe kod Jozaka odgledao hrvatski napadač Eduardo.

Nova pobjeda Bišćana

U 22. kolu slovenske Prve Lige Olimpija iz Ljubljane svladala je Triglav s minimalnih 0-1. Ovom pobjedom momčad Igora Bišćana vratila se na četiri boda prednosti ispred Maribora, uz utakmicu više. Za Olimpiju su cijelu utakmicu odigrali Dario Čanađija, Dino Štiglec, Danijel Miškić i Filip Uremović, dok je Leon Benko u igru ušao s klupe u 69. minuti.

Pobjeda Jurčića

Al Nassr Riyadh kojeg vodi naš Krunoslav Jurčić upisao je pobjedu u 24. kolu prvenstva jučer. Njegova momčad bila je bolja na gostovanju kod Al-Ittihada rezultatom 1-3, te je sada treća momčad prvenstva s 40 osvojenih bodova.

Poraz Kovača

U iznimno zanimljivom susretu 26. kola Bundeslige Eintracht Frankfurt našeg Niko Kovača poražen je u Dortmundu kod Borussie rezultatom 3-2. Za goste je prvo poluvrijeme igrao naš napadač Ante Rebić, a junak domaćih bio je francuski napadač Batshuayi koji se opet dva puta upisao u strijelce. Frankfurt je u 91. minuti pogodio za 2-2 preko Bluma, ali je francuski nogometaš razveselio Westfalen pogotkom u zadnjim sekundama. Eintracth je na tablici peti s 42 boda, drugoplasirani Schalke ima samo četiri boda više.