Naši vani: Mandžukić, Perišić i Benković strijelci; Kovač slavio protiv bivšeg kluba (VIDEO)

Mario Mandžukić jedinim je pogotkom na susretu odlučio pobjednika u srazu Juventusa i Rome, Ivan Perišić upisao se u strijelce u remiju svog Intera kod Chieva, dok je Filip Benković pogodio u sigurnoj pobjedi Celtica u prvenstvu.

Niko Kovač slavio je na gostovanju u Frankfurtu kod kluba kojeg je vodio prije Bayerna.

Momčad Intera remizirala je u 17. kolu talijanske Serie A kod Chieva. Gosti su u 39. minuti stigli do prednosti pogotkom Ivana Perišića, trećim u prvenstvu. Izgledalo je da će to biti dovoljno za minimalnu pobjedu Intera, no domaća momčad ipak stiže do bodva, u prvoj minuti sudačke nadoknade na 1:1 poravnava Pellissier.

Cijeli susret za Inter su uz Perišića odigrali i Šime Vrsaljko te Marcelo Brozović. Inter je na tablici treći s 33 boda iz 17 kola.

32-godišnji Mario Mandžukić ponovno je bio strijelac u važnoj utakmici za Juventus. Nakon što je pogotkom sudjelovao u 0-2 slavlju nad Milanom u programu 12. kola Serie A, te bio jedini strijelac u minimalnim slavljima nad Valencijom i Interom, bivši hrvatski reprezentativac danas je pogotkom u 35. minuti utakmice odlučio i sraz 17. kola Serie A, u kojem je Juventus dočekao Romu. Mandžukiću je ovo bio ukupno osmi ligaški pogodak u sezoni, čemu je dodao i jedan u Ligi prvaka.

Stara dama je nakon kompletiranog 17. kola i dalje jedini klub bez poraza u prvenstvu, te s 49 bodova na kontu (osam više od prvog pratitelja Napolija) drži vodeće mjesto Serie A.

Drugi pogodak u škotskom prvenstvu zabio je hrvatski stoper Filip Benković. Celtic je sa sigurnih 3:0 danas slavio u 19. kolu škotskog Premiershipa protiv posljednjeplasiranog Dundeea. Cijeli susret za Celtic je odigrao hrvatski stoper Filip Benković koji je u 69. minuti bio strijelac trećeg pogotka na utakmici.

Celtic je na tablici prvi s 39 bodova, tri više od Aberdeena i četiri više od Rangersa.

Bayern je sigurno slavio u Frankfurtu protiv Eintrachta u susretu 17. kola njemačke Bundeslige. Momčad Nike Kovača slavila je rezultatom 0:3 pogocima Rafinhe i dva puta Riberya te se tako vratila na šest bodova zaostatka za prvoplasiranim Dortmundom.

Bayern je na ljestvici drugi s 36 bodova dok je Eintracht peti s 27.

Ciparski Paphos kojeg vodi Željko Kopić upisao je remi danas u prvenstvu protiv Apollona, bilo je 1:1. Cijeli susret za Kopićevu momčad odigrao je hrvatski nogometaš Diego Živulić dok je za goste cijeli susret igrao naš napadač Anton Maglica.

Paphos je na tablici deveti s 13 bodova dok je Apollon treći s 27.