Naši vani: Knežević dvostruki strijelac, a Perišić dvostruki asistent; loš dan za hrvatske trenere! (VIDEO)

inter.it

Osim Andreja Kramarića, još je pet hrvatskih nogometaša upisalo pogotke jučer. Filip Dangubić bio je strijelac i asistent za Celje, a Andrija Filipović za Goricu. Josip Knežević bio je dvostruki strijelac za Puškaš Akademiju, Ivan Jukić jedan za Koronu, te Antonio Mance za Trenčin.

Pogodak i asistencija Dangubića u slavlju Celja

Momčad Celja upisala je pobjedu u sedmom kolu slovenske Prve lige protiv Ankaran Hrvatina rezultatom 4-1. Cijeli susret za domaću je momčad odigrao hrvatski napadač Filip Dangubić, koji je u 20. minuti postigao drugi zgoditak svoje momčadi. Dangubić je u 86. minuti asistirao za posljednji pogodak Celja. Kod domaće momčadi do 62. je minute u igri bio hrvatski veznjak Nikola Gatarić, dok je Lovro Cvek u igru s klupe ušao u 82. minuti. Kod Ankarana su cijeli susret odigrali Marko Klapan, Tin Karamatić te Dino Škovrc.

Filipović u 90. za slavlje ND Gorice

Momčad Gorice s minimalnih je 1-0 svladala Rudar iz Velenja u sedmom kolu slovenskog prvenstva. Za domaću je momčad od 59. minute u igri bio hrvatski napadač Andrija Filipović koji je u 90. minuti postigao pobjednički pogodak za Goricu. Gorica se nakon sedam kola nalazi na trećoj poziciji s deset bodova, Rudar je četvrti s devet.

Knežević dvostruki strijelac

Puškaš Akademija upisala je uvjerljivo slavlje u sedmom kolu mađarske OTP Bank Lige. Bili su bolji od od Haladasa, rezultatom 1-5. Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski ofanzivac Josip Knežević, koji je postigao i dva zgoditka. Najprije je u 53. minuti Knežević iz kaznenog udarca vratio vodstvo svojoj momčadi, da bi u 66. minuti postigao i treći zgoditak svoje ekipe. Knežević sada na kontu ima tri zgoditka, a Puškaš Akademija nakon sedam kola samo osam bodova, te se nalazi na osmoj poziciji prvenstva. Drugo poluvrijeme za goste je odigrao i Stipe Bačelić-Grgić.

Pogodak Jukića u slavlju Korone

Momčad Korone ostvarila je pobjedu u sedmom kolu poljske Ekstraklase. Na svom su terenu rezultatom 2-1 svladali Termalicu, a cijeli je susret za domaće odigrao i hrvatski veznjak Ivan Jukić. Jukić je svojoj momčadi i donio tri boda, 21-godišnji je nogometaš u 74. minuti postigao dugi zgoditak svoje ekipe. To mu je drugi pogodak ove sezone, a Korona ima osam bodova i nalazi se na devetoj poziciji.

Mance strijelac

Ružomberok i Trenčin odigrali su vrlo zanimljiv susret u šestom kolu slovačke Fortuna Lige. Rezultat je na kraju bio 3-3, a hrvatski je napadač Antonio Mance odigrao cijeli susret, te u 56. minuti postigao treći pogodak svoje ekipe. Trenčin nakon šest kola ima samo pet bodova i nalazi se na desetoj poziciji.

Ivan Perišić dvostruki asistent

Inter je dobro krenuo u sezonu. U drugom kolu momčad Luciana Spallettija upisala je i drugo slavlje. Na Olimpicu su rezultatom 1-3 svladali Romu. Hrvatski napadač Ivan Perišić odigrao je cijeli susret, te upisao dvije asistencije. U 77. je minuti Perišić asistirao Icardiju koji je gostima donio vodstvo od 1-2.

U 87. je minuti Vecino na sjajnu asistenciju našeg nogometaša postavio konačan rezultat.

Marcelo Brozović cijeli je susret proveo na klupi.

‘Pocrvenio’ Hrvoje Milić

Olympiakos je u drugom kolu grčkog prvenstva svladao Lamiu rezultatom 0-1. Hrvatski branič Hrvoje Milić zaradio je crveni karton već u svom drugom nastupu za grčkog prvaka. U debiju je Milić dobio jedan žuti, a danas dva, te je u 70. minuti isključen s terena.

Hrvatski treneri nisu imali uspješan dan. Dva su hrvatska trenera sa svojim ekipama upisali remije, dok su dva upisala poraze.

‘Nula’ Sablićeva Širokog Brijega

U derbiju šestog kola BH Premijer Lige, Široki Brijeg kojeg vodi naš Goran Sablić odigrala je utakmicu bez golova protiv Željezničara. Široki nakon šest kola ima deset bodova i nalazi se na četvrtoj poziciji, pet manje od prvoplasiranog Zrinjskog.

Teški dani za Slavena Bilića

West Ham našeg Slavena Bilića poražena je i u trećem kolu engleskog Premieshipa. Bolji od ‘čekićara’ bio je Newcastle, koji je slavio s uvjerljivih 3-0. Bilićeva momčad nakon tri kola nema niti jedan osvojen bod, primili su čak deset golova, a postigli samo dva.

Juventus bolji od Jurićeve Genoe

Iako su poraženi rezultatom 2-4, Genoa našeg Ivana Jurića odigrala je jako dobar susret protiv talijanskog prvaka, Juventusa. Jurićeva momčad preko kontri je prijetila ‘Staroj dami’, da bi nakon sedam minuta vodili rezultatom 2-0. Gosti su do kraja utakmice uspjeli preokrenuti, te uvjerljivo slaviti. Genoa je tako nakon dva kola ostala na jednom bodu, a u trećem kolu gostuje kod Udinesea.

Poraz Eintracht Frankfurta

I Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača ostao je na jednom bodu nakon dva kola. Nakon remija s Freiburgom, Frankfurt je poražen s minimalnih 0-1 na svom terenu protiv Wolfsburga. U trećem kolu Eintracht gostuje kod Borussie Mönchengladbach.