Fantastičan gol Iharoša! Pogoci i Glavine, Miškića i Mezge! (VIDEO)

Dominik Glavina

U drugom pregledu današnjeg dana, od hrvatskih nogometaša u strijelce su se upisali Marko Iharoš, Dominik Glavina i Danijel Miškić u Sloveniji te Dejan Mezga u Portugalu. Od hrvatskih trenera važnu pobjedu u borbi za Europsku ligu upisao je Ivan Leko, dok su također uspješni bili i Ivan Jurić te Nenad Bjelica.

Fantastičan pogodak Iharoša u Velenju, strijelci i Glavina i Miškić

U posljednjoj utakmici 32. kola slovenske Prve Lige Rudar iz Velenja na svom je terenu rezultatom 4-2 porazio Olimpiju. Domaće je u vodstvo doveo hrvatski veznjak Dominik Glavina u 24. minuti na asistenciju našeg Marka Iharoša. Iharoš se kasnije upisao i u strijelce, bio je strijelac fantastičnog zgoditka u 34. minuti. Za goste se u strijelce upisao Danijel Miškić u 83. minuti. Kod Rudara su osim Iharoša i Glavine cijelu utakmicu odigrali Stjepan Babić i Mateo Mužek, dok je Bojan Vrućina zamijenjen u 65. minuti. Kod gostiju je Miškić odigrao cijeli susret, kao i Leon Benko.

Prvijenac Dejana Mezge

Od igrača koji nisu spomenuti u jučerašnjim i današnjim izvještajima, u strijelce se upisao i Dejan Mezga. Hrvatski veznjak bio je strijelac u remiju svog Nacionala protiv Boaviste u utakmici 32. kola portugalske prve lige, što mu je prvi pogodak u sezoni. Nacional se nakon 32 kola nalazi na posljednjem 18. mjestu portugalskog prvenstva sa samo 21 bodom.

Ivan Leko ide prema Europskoj ligi

Vrijednu pobjedu upisao je jučer i St.Truiden koji je na svom terenu s minimalnih 1-0 pobijedio Standard Liege. St.Truiden ovom je pobjedom zauzeo prvo mjesto svoje skupine u borbi za Europsku ligu, trenutno imaju 13 bodova, kao i drugoplasirani Mechelen.

Prva pobjeda Jurića u njegovom drugom mandatu

Genoa našeg Ivana Jurića upisala je slavlje na svom terenu u utakmici 35. kola talijanske Serie A. Pogodak odluke postigao je iskusni Makedonac Goran Pandev, a gosti su u nastavku utakmicu promašili i kazneni udarac, točnije Antonio Candreva. Ovo je prva pobjeda Genoe nakon nešto više od dva mjeseca. Za Inter je cijelu utakmicu odigraoIvan Perišić, a Marcelo Brozović odsjedio ju je na klupi.

Nenad Bjelica i njegov Lech stigli Jagielloniu

Nenad Bjelica i njegov Lech slavili su na gostovanju kod Termalice rezultatom 0-3 u 32. kolu poljske Ekstraklase. Lech je tako iskoristio remi Jagiellonie protiv Korone u petak, te se bodovno izjednačio s njima (34). S bodom zaostatka, iza njih se nalaze Legia i Lechia.