Naši vani: Bišćan osvojio titulu s Olimpijom; pogoci Tomasova, Šimića i Jazvića (VIDEO)

Tijekom utakmica igranih ovog tjedna, bilježimo nove pogotke Martina Tomasova, Marka Šimića i Filipa Jazvića. U strijelce su se u finalu mađarskog Kupa upisali Antonio Perošević i Josip Knežević koje su izgubili, a rumunjski Kup osvojila su tri hrvatska nogometaša.

Gol Tomasova, autogol Glavine

Kazahstanska Astana nastavila je s dobrim rezultatima u prvenstvu. Danas su na svom terenu s 3:0 pobijedili Zhetsyu, a u strijelce se opet, po šesti put ove sezone u ligi upisao i naš nogometaš Marin Tomasov. Tomasov je bio strijelac trećeg pogotka u 74. minuti , a drugi pogodak za Astanu je zabio naš Denis Glavina, kada je pogodio vlastitu mrežu. Tomasov je u igri bio do 78. minute dok je za Zhetsyu Glavina odigrao cijeli susret.

Pogodak Jazvića. Božić, Bartulović i Perdijić u prvoj ligi

Danas je u Poljskoj odigrano pretposljednje kolo njihove druge lige. Olimpia Grudziadz je na svom terenu remizirala s Katowiceom 1:1, a jedini pogodak za domaće je postigao hrvatski napadač Filip Jazvić. Olimpia se grčevito borila za ostanak, a Jazviću je to četvrti pogodak od dolaska u Olimpiu ove zime. Olimpia je nakon 33 kola 17. momčad prvenstva s 31 bodom, i sada službeno u posljednjem kolu ne mogu popraviti svoju poziciju te će sljedeće sezone igrati treću ligu. Treba izdvojiti Miedz Legnicu koja je preko prve pozicije danas potvrdila plasman u prvu ligu, a za njih nastupaju naši nogometaši Tomislav Božić i Mladen Bartulović. Preko druge pozicije prvu je ligu izborio i Zaglebie Sosnowiec, gdje je rezervni vratar naš 36-godišnji Matko Perdijić.

Titula za Bišćana

U vrlo zanimljivom susretu u Domžalama, Olimpija je u gostima kod Domžalea trebala samo jedan bod da bi osigurala titulu prvaka. Domžale je povelo u 67. minuti pogotkom Bižjaka, na asistenciju našeg Marka Alvira. No, gosti iz Ljubljane uspjeli su izjednačiti u 80. minuti iz kaznenog udarca, te doći do svoje druge titule prvaka. Osim trenera trenera Igora Bišćana, svoj udio u osvajanju titule imaju hrvatski nogometaši Filip Uremović, Dino Štiglec, Dario Čanađija, Leon Benko i Danijel Miškić.

Pogoci Kneževića i Peroševića. Poraz Puškaš Akademije u finalu

Mađarska Puškaš Akademija igrala je u srijedu finale Kupa, protiv Ujpesta. Nakon 120 minuta bilo je 2:2, da bi Ujpest slavio nakon boljeg izvođenja penala. Tijekom regularnih 90 minuta pogotke za Puškaš Akademiju postigli su hrvatski nogometaši Josip Knežević u 38. i Antonio Perošević u 66. minuti. U raspucavanju, od hrvatskih nogometaša penale su pucali Perošević i Stipe Bačelić-Grgić, obojica su bila precizni.

Šimić strijelac u slavlju Persije

Zbog obveza u AFC Cupu Persija Jakarta igrala je zaostalu utakmicu osmog kola indonezijske prve lige. Persija je na svom terenu svladala Persipuru rezultatom 2:0, a prvi pogodak za domaće je postigao hrvatski napadač Marko Šimić. To mu je četvrti prvenstveni pogodak u osmoj utakmici Persije. Njegova je momčad na tablici deseta s 13 bodova, imaju četiri boda manje od prvoplasirane momčadi, te dvije utakmice zaostatka.

Prvijenac Šimunovića

Bjeloruski Soligorsk svladao je Gomel rezultatom 2:1 u utakmici devetog kola tamošnjeg prvenstva. Pobjednički pogodak za domaću je momčad u 56. minuti postigao hrvatski branič Luka Šimunović, koji je stigao do prvog pogotka ove sezone. Šimunović je odigrao cijeli susret, dok je napadač Tomislav Kiš u igru ušao s klupe u 81. minuti.

Martić, Kelić i Glavina osvajači Kupa

U finalu rumunjskog Kupa momčad Craiove svladala je Hermannstadt rezultatom 0:2.  Za Craiovu nastupaju i naši stoper Renato Kelić te veznjaci Ivan Martić i Dominik Glavina. Kelić i Martić danas su odigrali cijeli susret, dok je Glavina u igru ušao s klupe u 74. minuti.

Asistencija Gerca u oproštaju Ankarana

U posljednjem kolu slovenskog prvenstva Ankaran Hrvatini svladali su Aluminij rezultatom 2:1. Cijeli je susret za domaće odigrao hrvatski napadač Vedran Gerc, koji je bio asistent prvog pogotka svoje ekipe u sedmoj minuti. Ankaranu je za deveto mjesto koje vodi u doigravanje bila potrebna pobjeda, te kiks Triglava kod Rudara iz Velenja, no s obzirom da je Triglav slavio kod Rudara, Ankaran je zauzeo posljednju poziciju te je ispao iz lige. Osim Gerca, za Ankaran je cijeli susret odigrao naš Matija Soldo, dok su za goste cijeli susret odigrali Matija Kovačić i Josip Zeba. Mihovil Klapan zamijenjen je u 76. minuti.