Mura upotpunila spektakl u Stožicama, Maribor prema jesenskoj tituli (VIDEO)

Grafika: prvaliga.si

Vrhunac 17. kola Prve lige Telekom Slovenije bio je u petak u Stožicama, gdje je Mura u samoj završnici susreta pokvarila 30. obljetnicu domaće navijačke grupe Green Dragons. Vodeći Maribor novom uvjerljivom pobjedom osigurao je šest bodova prednosti, dok su na treće mjesto skočile Domžale.

Skoro devet tisuća ljubitelja nogometa u petak navečer posjetilo je Stožice, gdje je odigran najzanimljiviji susreta kola. U odličnoj navijačkoj kulisi, za koju je bilo zaslužno i dvije tisuće gostujućih navijača, Olimpija i Mura podijelili su bodove, iako su u 88. minuti Zmajčeki još uvijek vodili 2:0. Green Dragonse prvi je u 40. minuti obradovao Andres Vombergar, koji je odlično reagirao na odbijenu loptu nakon udarca Roka Kronavetera. U 68. minuti Stefan Savić pravom majstorijom poduplao je prednost Olimpije. U završnici susreta domaći trener Zoran Barišić omogućio je strijelcima stojeće ovacije kod izmjena, što se iskazao kao loš potez, jer je Olimpija potpuno izgubila kontrolu nad utakmicom. Bivši junior Maribora Tomi Horvat u 89. minuti prvo je smanjio na 2:1, a duboko u sudačkoj nadoknadio nakon asistencije Špira Peričića zabio i drugi pogodak što je bio znak za pravi delirij na gostujućoj tribini.

Iznimno zadovoljni raspletom u Stožicama sigurno su bili i Mariborčani, koji su u subotu ugostili posljednjeplasirano Krško, kod kojeg na klupi nema više Alena Ščulca. Prvo poluvrijeme nije donijelo promjenu rezultata, a Vijoličastima je za visoku pobjedu 3:0 bilo dovoljno 14 minuta efikasne igre sredinom nastavka. Prvi pogodak bio je djelo Luke Zahovića, manje od dvije minute kasnije zabio je kapetan Marcos Tavares, dok se za konačan rezultat pobrinuo Aleks Pihler.

Efikasnost je u nedjelju krasila Domžale, koje su u Kranju postigle čak četiri pogotka. Prvi je zabio Dario Melnjak, koji je u nastavku upisao i asistenciju. Veteran Senijad Ibričić i mladac Adam Gnezda Čerin povisili su na 0:3, tako da je pitanje pobjednika bilo riješeno 20 minuta prije kraja susreta.

Četvrto mjesto zauzeo je Aluminij, koji je minimalno slavio u Novoj Gorici, dok je u lokalnom derbiju Celje svladalo Rudara i učvrstilo se u sredini ljestvice.

Prva liga Telekom Slovenije, 17. kolo: Olimpija – Mura 2:2 (1:0), Maribor – Krško 3:0 (0:0), Triglav – Domžale 1:4 (0:2), Gorica – Aluminij 0:1 (0:0), Celje – Rudar 2:0 (0:0).