Modrić strijelac protiv Mamićeva Al-Aina u finalu Svjetskog klupskog prvenstva (VIDEO)

U finalu Svjetskog klupskog prvenstva Real Madrid je uvjerljivo slavio protiv Al-Aina kojeg vodi Zoran Mamić. U strijelce se za madridski tim upisao i Luka Modrić.

Nakon što je Real Madrid izbacio Kashimu u polufinalu, a Al-Ain River Plate, ova dva tima sastala su se u finalu. Bolji je bio Real koji je danas slavio s visokih 4:1, te tako stigao do svoje četvrte titule svjetskog prvaka.

Real je poveo u 14. minuti. Nakon duge akcije Madriđana s desne je strane ubacio Lucas Vasquez, Benzema je ostavio loptu za Luku Modrića, a hrvatski veznjak lijevom nogom postiže prvi pogodak ove sezone.

Dominirao je Real u prvom poluvremenu, no od pogodaka to je bilo sve. Za drugi pogodak čekalo se do 60. minute. Počistila je obrana Al-Aina loptu nakon ubačaja Kroosa iz kornera, no lopta sjeda na volej Marcosa Llorentea, koji sjajno pogađa za 2:0.

U 79. minuti je 3:0. Asistenciju iz kornera upisuje Luka Modrić, a Sergio Ramos najviši je u skoku i pogađa za visoku prednost svoje momčadi.

Jedini pogodak Al-Ain je zabio iz prekida. U 86. minuti iz slobodnog udarca ubacuje strijelac iz polufinala Caio, a Tsukasa Shiotani lijepo glavom zabija za 3:1.

Konačan rezultat postavljen je u sudačkoj nadoknadi. Vinicius Junior je prošao po lijevoj strani a onda kada je došao pred vratara pogodio je braniča Al-Aina Nadera, koji loptu šalje u vlastitu mrežu.