Mladi Vatreni upisali remi u Češkoj

Mlada hrvatska nogometna reprezentacije je u sklopu kvalifikacija za Europsko prvenstvo koje će se iduće godine održati u Sloveniji i Mađarskoj remizirala protiv Češke. Susret u Češkim Budejovicama na koncu je završio bez golova čime su domaćini s utakmicom više zadržali vodeću poziciju na ljestvici te pet bodova prednosti pred Vatrenima.

Hrvatski stručni stožer, kojeg zbog zaraze koronavirusom u odsustvu Igora Bišćana predstavlja Tomislav Rukavina, odlučio je susret započeti s istim početnim sastavom koji je u četvrtak u Varaždinu svladao Grčku rezultatom 5:0.

Aktivniji početak imali su mladi Vatreni koji su u prvih pet minuta izborili dva kornera, ali iz njih nisu uspjeli kreirati opasnost.

Češka je prvi udarac uputila u 12. minuti kada je iz slobodnog udarca s 18 metara uz pomoć živog zida preko gola pucao Sadilek. Nakon ubačaja iz kuta udarac je uspio uputiti Drchal, ali lopta odlazi pokraj gola.

Deset minuta kasnije s istim učinkom udarac je iz daljine okušao i Krejči.

Hrvatska je opasno zaprijetila u 34. minuti kada je Sosa idealno uposlio Špikića, ali njegov pokušaj refleksno brani Jedlička.

U 55. minuti Majer je uposlio Musu čiji udarac iz dobre pozicije s dvadesetak metara brani vratar domaćih.

Napadač domaćih Drchal je u 68. uputio udarac nakon pogreške hrvatske obrane, ali u njemu nije bilo preciznosti.

Dolček se našao u dobroj prilici u 72. minuti nakon što ga je uposlio Šutalo, no s desetak metara iskosa prilikom udarca nije dobro zahvatio loptu tako da je njegov pokušaj bio lak zadatak za Jedlička.

U 80. minuti nakon ubačaja iz kuta Sadileka s pet metara je udarac glavom uputio Matoušek, ali Šemper brani njegov pokušaj. Tri minute kasnije obrana Vatrenih je blokirala udarac Granecnyja koji je pucao s ruba šesnaesterca. U 87. minuti visoko poviš gola s dvadesetak metara je pucao Janosek.

Izabranici Igora Bišćana idući ispit u kvalifikacijama imaju u listopadu kada će 8. biti domaćini San Marinu, a potom 13. gostuju kod Grčke.

Na Europsko prvenstvo će se plasirati devet pobjednika kvalifikacijskih skupina te pet najboljih drugoplasiranih reprezentacija.