Mladi Vatreni s remijem okončali Europsko prvenstvo (VIDEO)

U posljednjem kolu skupine C U21 Europskog prvenstva Hrvatska je u Serravalleu remizirala s Engleskom rezultatom 3:3 (1:1).

Izabranici Nenada Gračana su tako kontinentalnu smotru završili na posljednjem mjestu ljestvice s dva poraza i jednim neriješenim ishodom. Prethodno su pobjede protiv mladih Vatrenih upisali Rumunjska (2:4) i Francuska (0:1).

U večerašnjem srazu Hrvatska je propustila doći u prednost već u 3. minuti kada je odličan pokušaj Kulenovića glavom izvrsno obranio Henderson.

U 11. minuti Engleska je povela nakon što je u kaznenom prostoru Kalaica srušio Nelsona, a sudac Grinfeld je pokazao na bijelu točku. Nelson je bio siguran izvođač kaznenog udarca.

U 28. minuti Engleska je mogla povećati prednost, ali udarac Abrahama zaustavlja vratnica. Sedam minuta kasnije i udarac Graya odsjeda na okviru gola.

Hrvatska do izjednačenja dolazi u 39. minuti nakon sjajne solo akcije i prekrasnog zgoditka Josipa Brekala.

Na samom početku drugog poluvremena, u 48. minuti, Uremović nakon ubačaja odbija loptu do Maddisona koji je matirao Grbića.

U 62. minuti Hrvatska ponovno dolazi do izjednačenja. Majer je iskoristio pogrešku engleske obrane te pronalazi Kulenovića koji asistira za pogodak Vlašića.

Engleska po treći put dolazi u vodstvo u 70. minuti kada odličnim udarcem s 20-ak metara poentira Jonjoe Kenny.

Konačan rezultat u 83. minuti svojim drugim pogotkom na utakmici na asistenciju Ivanušeca postiže Brekalo.

Vatreni su večeras nastupili u sastavu: Grbić – Uremović, Kalaica, Katić, Čabraja (od 76. Bradarić) – Moro, Šunjić (c) – Majer, Vlašić (od 66. Ivanušec), Brekalo – Kulenović.

U drugom susretu skupine Rumunjska i Francuska su odigrale bez pobjednika s čime su se obje momčadi kvalificirale u polufinale. Rumunjska kao pobjednik skupine, a Francuska kao najbolja drugoplasirana ekipa. Tamo će ih još čekati pobjednici skupina A i B, Španjolska i Njemačka s čime je kompletiran popis putnika za Olimpijske igre u Tokiju 2020. godine.