Mlada reprezentacija uvjerljiva u Estoniji

U drugom kolu skupine 6 kvalifikacija za EURO u Poljskoj mlada reprezentacija Hrvatske je na gostovanju u Tartuu svladala Estoniju rezultatom 4:0 (2:0). U odnosu na susret prije četiri dana protiv Gruzije izbornik Nenad Gračan se odlučio na dvije promjene. Ćorić i Ćaleta-Car su ostali na klupi, a od prve minute su startali Krovinović i Šimunović koji je od Pašalića ovom prilikom preuzeo kapetansku traku.

Izvor: uefa.com

Prvu priliku na utakmici imali su domaćini. Kauml;it se oslobodio Kolingera, pucao i svladao Livakovića, ali se ispriječila stativa. Nedugo zatim Hrvatska je povela. U 22. minuti Milić je izvrsno prošao po lijevoj strani, oslobodio se nekolicine estonskih igrača te je desnom nogom pogodio suprotni kut Tammeovog gola. Igrač belgijskog Oostendea je također bio jedini strijelac u utakmici protiv Gruzijaca. Par minuta kasnije mini Vatreni su mogli udvostručiti prednost preko Roga, a nedugo potom Kolinger je na ubačaj Krovinovića pogodio gredu.

U 36. minuti Kolar je pucao s ruba kaznenog prostora, a na odbijanac je spreman Pašalić koji šalje loptu u mrežu. U drugom poluvremenu izabranici Nenada Gračana postigli su još dva zgoditka. Prvo je u 66. minuti Sappinen u kaznenom prostoru srušio Pašalića, koji je sam mirno realizirao jedanaesterac. U 80. minuti konačni rezultat je postavio Radošević golom iz slobodnog udarca sa skoro 30 metara udaljenosti. Domaćini su u sudačkoj nadoknadi imali priliku smanjiti rezultat, ali je udarac Kauml;ita završio u bloku.

U iduća dva kola mladu hrvatsku reprezentaciju očekuju susreti sa San Marinom.