Mislav Oršić dvostruki asistent u pobjedi Ulsana nad japanskim prvakom (VIDEO)

Bivši igrač zaprešićkog Interadijete NK Kustošije Mislav Oršić, nastavlja s odličnim igrama u Azijskoj ligi prvaka. Nakon što je u 1. kolu skupine F kontinetnalnog klupskog natjecanja bio dvostruki strijelac te jednom asistent u 3-3 njegovog Ulsana na gostovanju kod Melbourne Victoryja, Oršić je u 2. kolu upisao dvije asistencije u domaćoj 2-1 pobjedi svog kluba nad japanskim prvakom Kawasakijem iz istoimenog grada.

>> Fantastično izdanje Oršića na otvaranju Azijske Lige prvaka (VIDEO)

Kawasaki Frontale je klub koji je u prošlogodišnjem izdanju AFC Lige prvaka ispao u četvrtfinalu od, ispostavit će se, kasnijeg osvajača natjecanja – ligaških kolega Urawa Red Diamondsa, koji su u velikom finalu rezultatom 1-2 porazili saduijskog velikana Al Hilal.

U ovom susretu prvu veću prigodu imali su domaćini u 15. minuti, no Toyoda ne stiže najbolje reagirati na dobar ubačaj Chang Su Kima. U 29. je bivši član španjolske Mallorce Akihiro Ineaga zamalo doveo goste u prednost, no njegov udarac odsjeda na vratnici.

Do prednosti Ulsan stiže u 42. minuti kada Oršić nakon kvalitetnog građenja lopte u protivničkom šesnaestercu kvalitetno upošljava Jong-euna koji s nekih 18 metara matira protivničkog vratara za 1-0.

Na 2-0 fantastičnim pogotkom u 66. minuti povisuje 23-godišnji Lee, nakon još jedne vrlo dobre povratne lopte našeg Oršića.

Konačnih 2-1 postavio je Kei Chinen udarcem glavom u 85. minuti utakmice.

Nakon nekompletiranog drugog kola natjecanja po skupinama Oršić s tri asistencije na kontu predvodi listu najboljih asistenata Lige prvaka.

U drugom susretu skupine F kineski Shanghai SIPG je s visokih 4-1 na domaćem terenu porazio australski Melbourne Victory. Na ljestvici je vodeći Shanghai s maksimalnih 6 bodova, dok je Ulsan drugoplasirani s dva manje. U sljedećem kolu Oršićeva momčad gostuje kod Hulka, Oscara i društva u Kini, dok će Melbourne u Japan kod Kawasakija.