Meksiko pogocima Vele i Chicharita slavio protiv Južne Koreje (VIDEO)

U utakmici drugog kola grupe F Meksiko je rezultatom 1:2 svladao Južnu Koreju čime je stigao na korak do plasmana u osminu finala. Južna Koreja se ovim porazom oprostila od prvenstva, a poraz im je danas ublažio Son sjajnim pogotkom u sudačkoj nadoknadi.

Prva je ozbiljnije zaprijetila Južna Koreja. Seon-Min Moon je u 23. minuti glavom pucao, lopta je išla pod prečku, no spreman na to je bio meksikanski vratar Ochoa.

U 26. minuti Meksiko je poveo. Prethodno je neoprezan bio branič Koreje Hyun-Soo Jang koji je u klizećem startu visoko digao desnu ruku, a sudac Milorad Mažić pokazao je na bijelu točku za Meksiko. Precizan i siguran izvođač bio je Carlos Vela.

Dvije minute kasnije Meksiko je opet prijetio. Vela je uposlio Layuna, a snažan udarac Layuna otišao je malo iznad gola. Golman Koreje vrhovima prstiju dirao je tu loptu. Posljednja prijetnja u prvom poluvremenu viđen je u 43. minuti kada udarac Lozana koji je bio strijealc protiv Njemačke odlazi preko gola.

Za prvu prijetnju u drugom dijelu čekali smo 58. minuti. Lijepo je pucao Andres Guardado s 15-ak metara, no njegov udarac sjajno je obranio Cho.

Na 0:2 u 66. minuti povisio je Javier Hernandez Chicharito. Ono što su radili cijeli susret protiv Njemačke. napravili su i ovoj minuti. Istrčali su sjajnu kontru, a onda je Lozano uposlio Chicharita, koji vara čuvara, i lagano zabija za 0:2. To je bio njegov 50. reprezentativni pogodak u dresu reprezentacije.

Veliku priliku imala je Koreja u 75. minuti da smanji rezultat. Pogriješila je meksička obrana, a nogometaš Tottenhama Son nije to iskoristio i nije uspio pogoditi.

U 93. minuti Koreja ipak stiže do pogotka, i to na kakav način. Fenomenalan pogodak lijevom je nogom postigao Heung-Min Son.

Ovom pobjedom Mekisko je stigao na korak od plasmana u osminu finala, nakon dva kola imaju šest bodova. S druge strane, Južna Koreja se ovim porazom i službeno oprostila od mundijala u Rusiji.

Drugu utakmicu drugog kola ove grupe od 20 sati igraju Njemačka i Švedska.