Mateo Pavlović pogotkom u posljednjoj minuti osigurao prolazak Angersa (VIDEO)

Uzbudljiv susret u okviru šesnaestine finala francuskog Coupe de la Ligue odigrali su AngersNancy, u kojem je pobjedu pogotkom našeg Mateja Pavlovića u posljednjim trenucima susreta, ipak osigurao prvoligaš Angers.

Domaćini su okršaj na svom, starom a preimenovanom – Raymond Kopa stadionu, otvorili vrlo dobro, osiguravši do dvadesete minute lijepu rezultatsku prednost.

Svoj prvijenac u drugom nastupu za Anger u 13. minuti utakmice je postigao Saliou Ciss. 28-godišnji Senegalac odlično je do kraja ispratio jednostavan izlazak svoje momčadi, te mirno pospremio mrežu za 1-0.

U 17. minuti odlično je po lijevoj strani prošao 24-godišnji Flavien Tait, uposlio na prvoj vratnici Belgijca Baptistea Guillaumea, koji sretno spretno pogađa za povećanje vodstva.

Dva pogotka prednosti domaći su imali sve do pred sat vremena igre, kada je u 58. minuti nadu drugoligašu Nancyju pogotkom iz slobodnog udarca s nekih 18 metara, vratio Slovenac Patrik Eler.

Samo minutu poslije jednu dugu dijagonalnu loptu fantastično prima i iskorištava 20-godišnji Papis Malaly Dembele te donosi izjednačenje momčadi s istoka Francuske.

I kada su već svi iščekivali odlučivanje pobjednika putem jedanaesteraca, dvadeset sekundi prije isteka treće od jednako toliko produženih minuta utakmice, ukazao se hrvatski branič (povremeno i napadač) Mateo Pavlović.

Ostao je bivši član Zagreba u vrhu napada u tim posljednjim sekundama, te je upravo na njega razigrana vjerojatno posljednja akcija Angersa. Primio je 27-godišnji Hrvat loptu leđima na 17 metara, okrenuo se, i u maniri napadača pogodio za 3-2 i veliko slavlje s jedne, a veliko razočaranje i tugu s druge strane.

Drugi je to ovosezonski pogodak za Pavlovića, koji je osim u jučerašnjem okršaju, svoje golgeterske sposobnosti demonstrirao i u 2-2 Ligue 1 remiju na gostovanju kod Nice.

Ostanak u borbi za titulu osvajača francuskog Liga kupa, osim Angersa, osigurali su i Caen, Montpeiller, Lille, Amiens, Strasbourg (na jedanaesterce izbacili St. Etienne), Rennes, Metz, Toulouse i Tours.