Mariborčanin razveselio navijače Olimpije

U Prva liga Telekom Slovenije nastavlja se uzbudljiva utrka Olimpije i Maribora za naslov prvaka, dok je Krka iz kola u kolo u sve težoj situaciji u borbi na ostanak.

Vodeća Olimpija uspješno je preživjela teško gostovanje kod susjeda u Domžalama, koje su si protekli tjedan priuštile poraz protiv Celja (1:0) u prvoj polufinalnoj utakmici kupa. “Zmajčeki” su bili veći dio utakmice bolja momčad, no obranu discipliniranih domaćina nadmudrili su tek u 69. minuti, kada je bio uspješan Mariborčanin u zeleno-bijelom dresu Rok Kronaveter, dok je prvi napadač Ljubljančana Blessing Eleke zbog ozljede butnog mišića već završio sezonu.

Tešku zadaću imali su i Mariborčani, koji su nakon “afere Ibraimi” izgubili u kup utakmici u Zavrču, no u Krškom si nisu priuštili novi kiks, koji bi možda već bio koban za obranu naslova prvaka. “Vijoličaste” je u vodstvo u 22. minuti doveo iskusni napadač Milivoje Novaković, no stvari su se za goste jako zakomplicirale pet minuta kasnije, kada je nakon indirektnog slobodnog udarca rukom igrao Marcos Tavares, koji je pocrvenio, a Luka Žinko je rutinski iskoristio jedanaesterac. Unatoč igraču manje trener Maribora Darko Milanič je na početku drugog poluvremena ojačao napad Jean-Philippom Mendyjem, koji je s dva pogotka na asistencije Novakovića doveo svoju momčad do važna tri boda i tako smirio vruće strasti u klubu.

Gorica je pogotkom u 94. minuti Amarachija Osujija svladala Krku, koja čvrsto drži posljednju poziciju, Celje je u borbi za ostanak lako svladalo Luku Koper, dok je Rudar gostujućom pobjedom protiv Zavrča osigurao miran završetak sezone.

Prva liga Telekom Slovenije, 30. kolo:

Domžale – Olimpija 0:1 (0:0), Krško – Maribor 1:3 (1:1), Gorica – Krka 1:0 (0:0), Zavrč – Rudar 0:2 (0:0), Celje – Luka Koper 3:0 (2:0).

Ljestvica: Olimpija 62, Maribor 60, Domžale 46, :Gorica 45, Zavrč 37, Rudar 37, Krško 34, Celje 32,LukaKoper 30, Krka 26.