Maribor u šampionskoj formi, Benko razveselio Dragonse

Vodeći Maribor lakoćom je svladao Luku Koper i zadržao bod prednosti ispred Olimpije, koja je s puno muke slavila protiv Celja. U 19. kolu Prve lige Telekom Slovenije prvu pobjedu u sezoni upisao je Kalcer iz Radomlja.

Već nakon deset minuta susreta u Ljudskom vrtu bilo je jasno, da momčad Igora Pamića ne može konkurirati Mariboru. Domaćini su iskoristili brojne rupe u desetkovanoj obrani Luke Koper i preko Luke Zahovića i Marcosa Tavaresa brzo došli do 2:0, slijedila je loša reakcija Marijana Antolovića kod udarca Dareta Vršiča, a za poker u mreži gostiju pobrinuo se Tavares.

Nakon prvog poluvremena u Stožicama činilo se, da će Olimpija lako do pobjede protiv Celja. Majstorijom Leona Benka i pogotkom Alvesa Zmajčeki su poveli 2:0, no na početku drugog dijela susreta ostali su s igračem manje, što je bila voda na mlin gostiju, koji su smanjili zahvaljujući Amaru Rahmanoviću. U završnici susreta momčad Igora Jovičevića stisnula je Ljubljančane u njihov kazneni prostor ali nije došla do željenog izjednačenja.

U susjedskom derbiju Radomlje su šokirale Domžale i upisale prvu pobjedu u sezoni, Rudar je na domaćem stadionu spasio bod protiv Krškog u 86. minuti pogotkom Bojana Vručine, ali je nakon utakmice ostao bez trenera Slobodana Krčmarevića dok je Gorica u posljednjih deset minuta napunila mrežu Aluminija.

Prva liga Telekom Slovenije, 19. kolo: Olimpija – Celje 2:1 (2:0) Maribor – Luka Koper 4:0 (3:0), Domžale – Kalcer Radomlje 0:2 (0:0), Rudar – Krško 2:2 (0:2), Gorica – Aluminij 3:0 (0:0).

Ljestvica: Maribor 43, Olimpija 42, Domžale 35, Celje i Gorica 26, Rudar 24, Luka Koper 23, Krško 20, Aluminij 15, Kalcer Radomlje 8.