Maribor i Olimpija poravnati u proljeće, Zahovič dostigao Glavinu

Posljednje kolo jesenskog dijela sezone u Prvoj ligi Telekom Slovenije donijelo je nekoliko iznenađenja. Bez punog plijena ostale su vodeće momčadi Maribor i Olimpija, koje će proljeće dočekati s istim brojem bodova.

Ljepoticu kola odigrali su nogometaši Domžala i Maribora, koji su promrzlim gledateljima na domžalskom stadionu priuštili jako zanimljivo subotnje popodne. Maribor je do vodstva stigao zahvaljujući realiziranom jedanaestercu Luke Zahoviča, no domaćini su brzo došli do preokreta uigranim akcijama iz prekida. U završnici prvog poluvremena Zahovič je potvrdio golgeterski instinkt svojim drugim pogotkom – desetim u sezoni – kojim se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Hrvatom u dresu velenjskog Rudara Dominikom Glavinom. U nastavku susreta strijelci nisu bili tako raspoloženi. Napadač Domžala Slobodan Vuk promašio je jedanaesterac, no Amedej Vetrih je ponovo vratio vodstvo u ruke Domžala koje je i uspjelo sačuvati do kraja utakmice.

Porazom Maribora ljubljanska Olimpija došla je do šanse da pobjedom protiv Krškog zimsku pauzu dočeka na prvom mjestu, no Zmajčeki su opet zabrljali. Nakon pogotka Mihe Zajca na asistenciju Leona Benka u ranoj fazi utakmice zeleno – bijeli zaigrali su u ležernijem tempu, što je bila voda na mlin gostiju, koji su u drugom poluvremenu došli do zasluženog remija. Čini se, da je posljednju utakmicu za Olimpiju odigrao reprezentativac Rok Kronaveter, kojeg su navijači kod izmjene propisno izvrijeđali, no kineski milijuni će sigurno brzo izliječiti njegovu bol.

U preostalim susretima Gorica je spašavala bod protiv posljednjeplasirane momčadi iz Radomlja, John Mary i Luka Vekić pobrinuli su se za remi na utakmici između Rudara i Luke Koper, dok je Aluminij u završnici susreta došao do preokreta protiv Celja.

Prva liga Telekom Slovenije, 21. kolo: Domžale – Maribor 3:2 (2:2), Olimpija – Krško 1:1 (1:0), Rudar – Luka Koper 2:2 (2:2), Aluminij – Celje 2:1 (0:0), Gorica – Kalcer Radomlje 1:1 (0:1).

Ljestvica: Maribor i Olimpija 46, Domžale 39, Gorica 28, Celje in Luka Koper 27, Rudar 25, Krško 22, Aluminij 18, Kalcer Radomlje 9.