Mandžukić za pobjedu Juventusa; preokreti i šest pogodaka na Stamford Bridgeu (VIDEO)

Zanimljivo je bilo u današnjim susretima Lige prvaka, gdje je palo 23 pogotka, a najzanimljivije je bilo na Stamford Bridgeu. Po bod su osvojili Chelsea i Roma, u utakmici sa čak šest golova. Atletico Madrid osvojio je samo bod kod Qarabaga, a Mario Mandžukić donio je pobjedu Juventusu u završnici utakmice.

Tri od tri Manchestera

Treću pobjedu ostvario je Manchester United koji je s minimalnih 0-1 svladao Benficu. Gol odluke pao je u 64. minuti. Iz slobodnog udarca s ogromne je udaljenosti pogodio Marcus Rashford, koji je iskoristio neopreznost mladog golmana domaćih, 18-godišnjeg Svilara. Nakon tri kola momčad Jose Mourinha ima maksimalnih devet bodova, dok je Benfica bez bodova.

Nova pobjeda Basela

Još jednu dobru utakmicu odigrao je Basel, koji je nakon pobjede od 5-0 protiv Benfice svladao i CSKA Moskvu. Gosti su poveli u 29. minuti pogotkom Xhake, a pobjedu je u 90. minuti potvrdio Oberlin. Basel je sada drugoplasirana momčad u grupi A sa šest bodova, dok CSKA ima tri.

Uvjerljivi PSG

Očekivano je uvjerljivu pobjedu ostvario PSG na gostovanju kod Anderlechta. Već u trećoj minuti Mbappe je pogotkom nagovijestio ono što očekuje belgijskog prvoligaša. U 44. minuti na 0-2 povisio je Cavani. Pobjedu su u drugom dijelu pogocima potvrdili još Neymar i di Maria. PSG nakon tri kola ima maksimalnih devet bodova, dok je Anderlecht bez bodova i bez golova.

Bayern siguran

Drugu sigurnu pobjedu pod vodstvom Juppa Heynecksa ostvario je minhenski Bayern. Njemački prvak slavio je protiv Celtica rezultatom 3-0. U 17. minuti Muller šalje odbijanac u mrežu gostiju, a 12 minuta kasnije preciznim udarcem glavom Kimmich povisuje na 2-0. Konačan rezultat u 51. je minuti nakon kornera postavio Matts Hummels.

Golijada Chelsea i Rome

Sjajna utakmica odigrana je na Stamford Bridgeu između Chelsea i Rome. U 11. minuti poveli su ‘Plavci’ sjajnim pogotkom Davida Luiza s distance. U 37. minuti na 2-0 je povisio Hazard, da bi Aleksandar Kolarov tri minute kasnije lijepim pogotkom smanjio vodstvo domaćih. Do poravnanja je Roma stigla u 64. minuti, sjajnu loptu poslao je Fazio, a volej Džeke ne može zaustaviti vratar domaćih Courtois. Do potpunog preokreta Roma stiže u 70. minuti, strijelac je opet Edin Džeko. Konačan rezultat postavio je Eden Hazard u 75. minuti drugim pogotkom na utakmici. U grupi C Chelsea ima sedam bodova, a drugoplasirana Roma pet.

Atletico u problemima

U utakmici koja je igrana od 18 sati, utakmicu bez golova odigrali su Qarabag i Atletico Madrid. Momčad Diega Simeona nije uspjela ostvariti važna tri boda u borbi za nokaut fazi, a veliki, prvi povijesni bod osvojio je azerbajdžanski Qarabag. Treba spomenuti da je posljednjih 15 minuta domaća momčad igrala s igračem manje jer je isključen Ndlovu zbog drugog žutog kartona.

Stopostotna Barcelona

Novu pobjedu ostvarila je i Barcelona. Momčad Ernesta Valverdea očekivano je svladala Olympiakos s 3-1. Poveli su Katalonci u 18. minuti nakon što je Nikolaou nespretno pogodio svoju mrežu. U 42. minuti domaći ostaju Piquea koji zarađuje drugi žuti karton. Postigao je pogodak rukom, te se bunio nakon što mu je isti poništen. Na 2-0 u 61. je minuti povisio Leo Messi sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Tri minute kasnije bilo je 3-0, strijelac Lucas Digne. Konačan rezultat postavio je Nikolaou, koji se pogotkom iz kornera u 90. minuti barem na neki način iskupio svojim navijačima. Barcelona nakon tri kola ima devet bodova, a Olympiakos je trenutno na nuli.

Mandžukić za pobjedu Juventusa

Preokretom je pobjedu ostvario Juventus, koji je slavio protiv portugalskog Sportinga. U 12. minuti Buffon brani udarac Martinsa, no lopta se odbija od Alexa Sandra, te odlazi u mrežu Juventusa. U 29. minuti na 1-1 je izjednačio Miralem Pjanić sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca. Domaći do pobjede  stižu u 84. minuti, na asistenciju Douglasa Coste, strijelac je naš Mario Mandžukić.