Manchester City u drugom poluvremenu slomio otpor Dinama (VIDEO)

U 2. kolu skupine C Liga prvaka Dinamo je na Etihadu pred 40.046 gledatelja od koji je bilo i oko 1000 navijača gostiju poražen od Manchester Cityja rezultatom 2:0 (0:0).

Plavi su dugo odolijevali pritisku domaćina da bi na koncu pokleknuli u 66. minuti kada je mrežu zatresao Raheem Sterling, a priču je u sudačkoj nadoknadi zaključio Foden.

Domaćini su po očekivanju od početka imali terensku incijativu te su do prve velike prilike došli u 13. minuti. Nakon pogreške jednog Dinamovog veznjaka u šansi se našao Aguero no njegov udarac brani Livaković. U nastavku akcije su pokušali i Silva te Bernardo ni prvom je udarac blokiran, a drugi je pucao poviš gola.

Dvije minute kasnije ponovno je neprecizan bio Bernardo, a u 18. minuti udarac preko gola je uputio i Aguero.

Dinamo je jedini ozbiljniji pokušaj u prvom dijelu imao u 21. minuti kada je nakon udarca iz kuta pucao Dilaver, ali na golu Cityja siguran je Ederson.

Već minutu kasnije Plave nakon lijepe akcije i udarca Gundogana spašava greda. U 23. minuti zamalo je pogodio Silva koji je šutirao malo pored gola, a prije pokušaja španjolskog ofenzivca lopta je u ruku pogodila Theophila na suci se nisu oglasili. Pet minuta kasnije opet je probao Aguero, no još jednom brani Livaković.

Do konca poluvremena Man City je pritiskao, ali gostujuća obrana je uspjela sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Dinamo je u 47. minuti imao obećavajuću kontru, ali Petković nije na vrijeme uposlio Ademija. Dvije minute kasnije nesporazum Livakovića i Perića nije uspio iskoristiti Aguero.

Manchester City je terensku premoć iskoristio u 66. minuti kada je nakon brze i precizne akcije Rodrija i Mahreza loptu s pet metara u gol poslao Sterlin koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Domaćini su ponovno tražili jedanaesterac nakon deula Stojanovića i Sterling, ali sudac Gözübüyük nije bio tog stav. Tom prilikom je zbog prigovora žuti karton dobio trener domaćih Guardiola.

U 74. minuti nakon ubačaja Cancela još jednom Livaković izlazio kao pobjednik duela s Aguerom.

U 83. minuti nakon duela Perića i Aguera domaćini su još jednom tražili kazneni udarac, ali nakon provjere VAR-a nisu ga dobili. Tri minute kasnije Sterlin je na pet metara uposlio Mahreza no njegov pokušaj brani Livaković.

Dinamo je u sudačkoj nadoknadi pokušao napraviti pritisak kako bi došao do boda, ali nisu uspjeli stvoriti pravu priliku za izjednačenje. S druge strane u 95. minuti kontru je povukao Sterling te je poslužio Fodena koji je postavio konačan rezultat utakmice od 2:0.

U drugoj utakmici drugog kola skupine C Šahtar je na San Siru nakon preokreta slavio protiv Atalante rezultatom 1:2 (1:1). Talijanska momčad je povela preko Zapate u 28. minuti, ali gosti do pobjede dolaze preko Moraesa i Solomona koji su poentirali u 41. odnosno 95. minuti.

U trećem kolu koje je na rasporedu u utorak, 22. listopada Dinamo će gostovati kod Šahtara dok će Man City ugostiti Atalantu.

Od 21 sat u Manchesteru počinje susret drugog kola skupine C Lige prvaka u kojem će Manchester City odmjeriti snage s Dinamom.

Obje momčad su u prvom kolu upisale pobjede. Dok je Dinamo u Maksimiru bio uvjerljiv protiv Atalante (4:0), City je u Donjecku slavio protiv Šahtara rezultatom (0:3).

Domaćini večeras ne mogu računati na ozlijeđene Laportea, Stonesa i Sanea dok su gosti iz istog razloga bez Andrića, Leškovića, Majera i Horkaša dok je Marin ustopljen juniorskoj momčadi koja je s vršnjacima iz Cityja u današnjem ogledu odigrala 2:2 uz dva gola Leona Šipoša.

Utakmicu je pripala nizozemskoj sudačkoj četvorki koju predvodi Serdar Gözübüyük, a njemu će asistirati Charles Schaap, Jan de Vries i Kevin Blom dok su za VAR zaduženi njihovi sunarodnjaci Jochem Kamphuis i Bas Nijhuis.

Josep Guardiola i Nenad Bjelica su susret odlučili započeti sa sljedećim početnim sastavima: