Mamićev Al Ain se teškim porazom u Rijadu oprostio od AFC Lige prvaka (VIDEO)

U uzvratnom susretu četvrtfinala AFC Lige prvaka Al Hilal je u Rijadu pred 42 146 gledatelja s visokih 3-0 porazio emiratski Al Ain, te se tako plasirao u polufinale najvećeg kontinentalnog klupskog natjecanja.

Momčad suoptuženika za teški gospodarski kriminal Zorana Mamića, u Arabiju je stigla s 0-0 iz prve utakmice u Emiratima, i uz nadanja da saudijskom velikanu može nanijeti prvi poraz u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka.

Twitter/AFC Champions League

Prvo poluvrijeme proteklo je u izjednačenom nadmetanju, u kojem je Al Ain najbolji (i najopasniji) period igre imao negdje od 20. pa do 40.minute, kada su preko Marcusa Berga terensku dominaciju mogli i kapitalizirati.

Dobro izdanje Mamićeve momčadi presijekao je pogodak domaćina u 42. minuti. Prekid je izveo Urugvajac Nicolás Milesi, a loptu je u mrežu za 1-0 proslijedio Brazilac Carlos Eduardo. Ostaje dojam da je brazilski napadač ipak malo ranije utrčao na odličan ubačaj Milesija, te pogodak postigao iz nedozovljene pozicije.

U trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena isti dvojac, ponovno nakon prekida, donosi Al Hilalu povećanje vodstva. Kratko odigrana lopta do Milesija, koji fantastično pronalazi Eduarda, a Brazilac mirno pogađa za 2-0 saudijske momčadi. Očito uigrana akcija, koju je svojim spavanjem u liniji omogućio Al Ainov Japanac Tsukasa Shiotani.

U drugom dijelu se Al Ain još otvorenije postavio na travnjaku, što je ostavilo dovoljno prostora za kvalitetne izlaske Hilala u kontre i polukontre. Upravo je nakon jednog od mnogih opasnih izlazaka Carlos Eduardo (inače bivši član Porta i Nice), na fantastično dodavanje Salema Al-Dawsarijastigao do hat-tricka i u 74. minuti utakmice u potpunosti ubio nade Mamiću i Al Ainu za povratkom u susret.

Eduardu je to ukupno 7. pogodak u ovogodišnjem izdanju Lige prvaka, te je sada vodeći strijelac ovog natjecanja, s golom više od 25-godišnjeg iranskog napadača Persepolisa – Mehdija Taremija.

Al Hilal je tako nakon prošlogodišnjeg debakla i ispadanja od uzbekistanskog Lokomotiva u osmini finala ovog natjecanja, osigurao nastup u polufinalu, u kojem će igrati protiv boljeg iz japankosg okršaja između Kawasaki Frontalea i Urawa Redsa. Prvi susret završio je 3-1 domaćom pobjedom Kawasakija, dok je uzvrat na rasporedu 13. ovog mjeseca.

Vodstvo Al Aina i sam Mamić s druge strane teško mogu biti zadovoljni ostvarenim u ovogodišnjem izdanju Azijske Lige prvaka. Nakon prošlogodišnjeg finala, do kojeg ih je doveo Zlatko Dalić, sigurno su očekivali barem polufinalni nastup i pokušaj ponavljanja prošlogodišnjeg ostvarenja. Kako je azijsko kontinentalno natjecanje zapravo najvrijednije mjerilo uspjeha u azijskim gigantima, ostaje za vidjeti hoće li (i koliko dugo) Zoran Mamić izdržati na klupi emiratskog kluba.

Spomenimo na kraju i to da će svoj put do polufinala Azijske Lige prvaka tražiti hrvatski dvojac Ivanković-Radošević, koji će sa svojim Persepolisem, uz 2-2 iz Omana, pokušati izbaciti Al Ahli. Susret je na rasporedu u 17 sati i 15 minuta u emiratskom Abu Dhabiju.