Makljaža u Ludbregu za nova tri boda Varteksa

Momčad Varteksa slavila je danas kod Podravine u vrlo zanimljivom susretu.

Preduskrsno kolo odvelo je momčad Varteksa u Ludbreg kod domaće Podravine. Tri boda bila su imperativ za momčad Želimira Orehovca u borbi za prvo mjesto u 4. NL Čakovec-Varaždin, no to danas nije išlo lako.

Tri crvena kartona i isključena oba trenera bili su tek dio prikazanog danas na stadionu Podravine. Krenuo je bolje domaćin, navukao na svoju igru pa su Bumbari u prvih pola sata imali velike probleme s napadačima Podravine koji ipak nisu iskoristili pritisak koji su nametnuli, a taj pritisak kako se pokazalo nisu mogli držati više od 30 minuta.

Opasnost pred svojim vratima jednom je bravurozno spriječio Domjan, dok je Radić iz mat pozicije u posljednji trenutak izbacio Valjka.

Ubrzo je domaćin počeo padati pa je Varteks iz prve prave prilike poveo. U 36. minuti Šoštarić je dobio loptu kroz linije, vješto se odlijepio od braniča i lako pogodio rašlje nemoćnog Kovačića.

Varteks se razgoropadio pa je tri minute kasnije već bilo 0-2. Primio je loptu na 25 metara Veldin Karić, povukao je metar – dva i fantastično pogodio mrežu iza Kovačića. Mogao je tu Varteks odlučiti utakmicu, no Karić i Šoštarić nisu dokrajčili protivnika. Dapače, Bumbari su vratili Podravinu u život na samom kraju poluvremena. Ubacio je lijevo iz kosa Valjak, Radić dirao loptu taman toliko da prevari Domjana i autogolom Varteksova stopera domaćin smanjuje zaostatak.

Na poluvremenu je u svlačionici zbog ozljede ostao Karić što se nije pokazalo kao preveliki nedostatak jer su domaći stoperi sad imali velikih problema s vižljastim Šenkišom i Kuharom. Nemogućnost da ulove protivnika prvo ih je koštala u 67. minuti kad je zbog drugog žutog isključen Salajec. Pet minuta kasnije pobjegao je Šoštarić domaćoj obrani i efektno pogodio za 1-3.

Unatoč vrlo teškoj rezultatskoj situaciji, domaća momčad nije se predavala. U 79. minuti prvi pomoćni sudac Remar vidio je gaženje od strane Matije Kuhara pa je nogometaš Varteksa isključen. Nakon toga uslijedili su prosvjedi s gostujuće klupe zbog kojih je s klupe udaljen trener Želimir Orehovec. Treba spomenuti da je trener domaće momčadi Mario Piškor udaljen s klupe na samom startu utakmice.

Domaća momčad završila je utakmicu s devetoricom, zbog bespotrebnog prekršaja u kaznenom prostoru Varteksa nakon drugog žutog kartona isključen je Ivan Vagjunec.

Usprkos tri crvena kartona te isključenja oba trenera, treba reći da je sudac Dino Kramar iz Varaždina jako dobro odradio svoj posao.

Momčad Poleta, koja dijeli prvu poziciju tablice s Varteksom, također je danas slavila pa su ove dvije momčadi na vrhu ljestvice i dalje bodovno izjednačene.