Majstorović i Marić strijelci u remiju Osijeka i Lokomotive (VIDEO)

U pretposljednjoj utakmici programa 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige Osijek i Lokomotiva su, pred 2 098 gledatelja na stadionu Gradski vrt, odigrali neriješenih 1-1 (0-1).

Gosti su do vodstva stigli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena pogotkom Ante Majstorovića iz kaznenog udarca, a konačnih 1-1 postavio je svojim 12. pogotkom u aktualnoj sezoni najbolji strijelac Osijeka i lige – Mirko Marić.

Vrijedno isticanja svakako je to da se nakon više od deset mjeseci izbivanja kod domaćih u igru vratio Muzafer Ejupi, ali i da je svoj debi u dresu Osijeka imao Laszlo Kleinheisler.

Na isteku 12. minute prva dobra situacija uopće na utakmici. Mirko Marić je probio lijevu stranu gostujuće obrane i odigrao kvalitetno u sredinu za Josipa Špoljarića koji u praktički gol šansi s pet metara promašuje cijelu loptu.

Gosti su prvu dobru situaciju imali u 23. minuti kada je Datković (ostao nakon kornera) pucao s nekih pet metara lijevo iskosa, pokušaj je otišao malo pored vratnice.

U 26. minuti je Pilj nakon dodavanja Marića ostao na udarcu na nekih 11 metara, no ni on loptu ne zahvaća dobro i propada i ta situacija domaćih.

Tri minute poslije debitant Laszlo snažno i precizno puca s preko 25 metara, no Grbić je siguran u intervenciji.

Abazaj u 34. puca s vrha desne strane šesnaesterca, no pokušaj je mlak te gostujući vratar nema problema.

Prvu (po protivnička vrata) nešto konkretniju opasnst vidjeli smo u 37. minuti kada je Marin Pilj (na dodavanje Grgića) s nekih 11 metara snažno pucao poluvisoko u bliži kut, Grbić ipak brani i odbija u korner.

U 41. minuti je Kastrati nakon lijepog prolaska po desnoj strani gostujućeg napdada, pao na rubu kaznenog prostora domaćih nakon kontakta s već kartoniranim Laszlom. Domaći traže žuti Kastratiju za simuliranje, gosti ne reagiraju pretjerano nervozno, a sudac Vidulin na sve samo odmahuje rukama ne pokazujući ni prekršaj, ni karton za eventualnu simulaciju.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Lokomotiva iz kaznenog udarca stiže do rezultatske prednosti. Radonjić u 45. minuti u petercu promašuje loptu nakon dobrog ubačaja s desne strane, no ista u nastavku stiže pred natrčalog Uzunija koji u kontaktu s Malenicom pada. Uslijedili su veliki protesti igrača i klupe Osijeka, no Vidulin je odlučan i odnosi loptu na bijelu točku. Siguran izvođač je Ante Majstorović koji je loptu plasirao u desnu stranu, a Malenica se bacio na suprotnu. 25-godišnjem stoperu to je bio prvi ovosezonski pogodak, drugi u prvoligaškom društvu općenito.

U 54. prva izmjena na utakmici. Ozlijeđeni Neven Đurasek napustio je igru, a umjesto njega je ušao Frano Mlinar. Četiri minute poslije Zekić radi prvu promjenu – Boban za Špoljarića.

Osijek do izjednačenja stiže u 59. minuti. Pilj je izveo ubačaj iz kuta, gužvu u petercu najbolje koristi Mirko Marić koji iz okreta postiže svoj 12. ligaški pogodak za 1-1. Ovim učinkom 23-godišnjak je ponovno sam na vrhu ljestvice najboljih strijelaca aktualne sezone HT Prve lige, s pogotkom više od Komnena Andrića.

U 62. je ubačaj s lijeve strane domaćeg napda na desnoj dočekao Abazaj i iz prve pucao malo pored vratnice.

Lirim Kastrati je igru napustio u 64. minuti, kada je umjesto njega ušao Loren Maružin.

U 72. minuti velika prilika za Lokomotivu, lopta nakon gužve (i protesta domaćih zbog navodnog prekršaja) stiže do Karačića koji snažnim udarcem s nekih 13 metara pogađa gredu.

Minutu poslije Tomić radi posljednju izmjenu te umjesto Radonjića u igru šalje Rakića, a nedugo zatim Zekić na travnjak šalje Lopu umjesto Abazaja.

U 81. vrlo dobra situacija za Lokomotivu, no Uzuni nije vidio Rakića koji je dolazio iz drugog plana u jedan na jedan situaciju, umjesto dodavanja Uzuni se odlučuje na udarac koji je blokiran.

Dvije minute poslije udarac Lazla Kleinheislera iz punog trka s nekih 18 metara odlazi malo, malo pored vratnice Grbićevih vrata.

U 84. minuti u igru je za domaće ušao Muzafer Ejupi umjesto Pilja. Ejupi se tako na travnjak vratio nakon više od deset mjeseci izbivanja.

Uzuni je u 85. ponovno u dobroj situaciji, no njegov pokušaj iskosa s nekih 7 metara s desne strane odlazi malo pored bliže vratnice.

Do kraja utakmice (četiri minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli opasnosti pred vratima Malenice i Grbića, te Osijek i Lokomotiva u konačnici upisuju svak po bod.

U sljedećem je kolu Osijek gost kod Rijeke na Rujevici, a Lokomotiva domaćin Slaven Belupu.

Od 15 sati u Gradskom vrtu počinje susret 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Osijek dočekuje Lokomotivu.

U dva ovosezonska međusobna susreta ove dvije momčadi Osijek je u Gradskom vrtu upisao pobjedu rezultatom 2:1 dok je susret u Kranjčevićevoj završio bez pobjednika, bilo je 2:2.