Majer i društvo dokrajčili koronavirusom načetu Lokomotivu (VIDEO)

U posljednjem susretu 1. kola HT Prve lige Dinamo je pred praznim tribinama Maksimira s lakoćom svladao Lokomotivu rezultatom 6:0 (2:0). Dvostruki strijelac bio je Lovro Majer, a mrežu gostiju zatresli su i Mario Gavranović, Mislav Oršić, Luka Ivanušec te Komnen Andrić.

Momčad s Kajzerice u utakmicu je ušla oslabljena obzirom da je ranije ovog tjedna kod pet igrača utvrđena zaraza koronavirusom pa su tako večeras nedostajali Karačić, Čeliković, Kovačić, Majić, Cokaj i Mersinaj, a nije nastupio ni vratar Grbić koji je pred realizacijom transfera u Atletico Madrid.

Dinamo je dominantno otvorio utakmicu i nakon dvije obrane Hendije u uvodnih pet minuta susreta do pogotka je došao već u 6. kada je s lijeve strane ubacio Oršić, a loptu je glavom sa šest metara iza leđa vratara Lokomotive uputio Majer.

U 17. minuti Lokomotiva je mogla izjednačiti preko Ćuže kojeg je odlično uposlio Đira, no Livaković brani udarac mladog napadača koji je na Kajzericu stigao na posudbu s Maksimira.

Majer je povećao vodstvo Dinama u 27. minuti kada je nakon dodavanja Gojaka sa sedam metara pogodio prvi kut Hendijinog gola.

Novu priliku za goste u 29. minuti kreirao je Sammir koji se lažnjakom oslobodio Dilavera, ali s 15 metara šalje loptu poviš gola.

Susret se primirio do druge minute nastavka kada je odličnom obranom Hendija spriječio pogodak Gojaka.

Nakon dva pogotka Majer je u 51. minuti upisao i asistenciju nakon što je Gavranović pogotkom okrunio dupli pas s desetkom Plavih.

Četiri minute kasnije Kastrati je s par metara propustio povećati vodstvo Dinama nakon što ga je idealno uposlio Oršić. Njegov udarac završio je na stativi.

U 60. minuti Kastrati je povratnom loptom uposlio Majera čiji udarac sa šest metara nakon bloka Kolingera hvata Hendija. Kapetan gostiju spašava i dvije minute kasnije kada s gol linije izbacuje loptu nakon udarca Oršića.

Majer je sa 17 metara snažno pucao pored gola u 71. minuti nakon što ga je uposlio Kulenović, bila je to još jedna dobra prilika za Dinamo u drugom poluvremenu.

Oršić je dobru predstavu okrunio zgoditkom u 78. minuti kada nakon prodora Leovca obrana gostiju odbija loptu do napadača Plavih koji ju je snažnim udarcem s 11 metara zakucao iza leđa Hendije.

Već minutu kasnije novi pogodak za Plave. Lijepu akciju Dinama nakon dodavanja Andrića golom je završio Ivanušec koji je preciznim udarcem poslao loptu uz vratnicu.

Posljednji pogodak na susretu vidjeli smo u 89. minuti kada se nakon prodora Kulenovića lopta odbila do Andrića koju ju s osam metara nakon okreta šalje u mrežu Lokomotive.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U posljednjem susretu 1. kola HT Prve lige snage će od 20 sati pred praznim tribinama Maksimira odmjeriti aktualni prvak i viceprvak, Dinamo i Lokomotiva.

Plavi su u aktualnom prijelaznom roku svoje redove pojačali s Lirimom Kastratijem, Kristijanom Jakićem, Markom Tolićem te povratnicima Komnenom Andrićem i Lukom Menalom dok je pred odlaskom Nikola Moro, a Ćuže i Đira su poslani na posudbu u današnjeg suparnika.

Lokomotiva je doživjela velike promjene u kadru obzirom da su osim odlazaka u Dinamo (Kastrati, Jakić, Tolić) klub napustili i Uzuni te Atiemwen, a pred ralizacijom transfera je i vratar Gabrić. U klub su stigli Osmanković, Ibishi, Kallaku te spomenuti Ćuže i Đira.

Plavi su danas bez ozlijeđenog Perića i suspendiranog Jakića dok su Franjić, Šutalo, Gvardiol i Marin upućeni mladoj momčadi koju očekuje završnica Lige prvaka mladih u Nyonu. Lokomotiva je pak pogođena koronavirusom kojim je zaraženo pet njenih igrača čija imena nisu otkrivena javnosti, ali do odgode utakmice ipak nije došlo jer je prema propisama HNS-a za odgodu susreta bilo potrebno da broj zaraženih igrača bude bar šest.

Trener Dinama Zoran Mamić je uoči susreta izjavio: “Odmah derbi u prvom kolu, derbi dvije najbolje momčadi iz prošle sezone. Očekujem dobar start, nismo imali puno vremena za pripreme, ali smo ga iskoristili na najbolji mogući način i vjerujem da ćemo to uspjeti pokazati na toj prvoj utakmici.”

Njegov kolega Goran Tomić je rekao: “Šokirali su nas rezultati testova u petak i to nam je strahovito poremetilo planove. Uzdrmani smo i potreseni, ali to je, nažalost, naša stvarnost s kojom ćemo morati naučiti živjeti. I ne samo mi, nego svi klubovi u Prvoj HNL.”

Glavni sudac utakmice je Fran Jović iz Zagreba kojem će pomagati sugrađani Ivica Modrić, Luka Pušić i Ante Čuljak dok su za VAR zaduženi Goran Gabrilo iz Splita i Goran Perica iz Šibenika. Delegat susreta je Dair Stipković iz Zagreba, a kontrolor suđenja Miroslav Vitković iz Velike Gorice dok je ispred HNS-a za sigurnost zadužen Miroslav Marković.