Maglica, Perošević, Bručić i Tomić strijelci, asistencija Ercega (VIDEO)

U danas i jučer igranim susretima, u strijelce se upisalo četiri hrvatska nogometaša, dok je jedan bio asistent. Pogotke su potigli  Anton Maglica, Antonio Perošević, Karlo Bručić i Dario Tomić. Asistent je bio Ante Erceg.

Pogodak Maglice, Apollon u četvrtfinalu

Nakon poraza od 1-0 u prvoj utakmici, ciparski Apollon preokrenuo je stvari te je izborio četvrtfinale ciparskog kupa. Apollon je danas rezultatom 2-0 svladao Othellos Athienou te se plasirao u četvrtfinale. Prvi pogodak u 33. minuti postigao je naš napadač Anton Maglica, koji se opet nalazi u sjajnoj golgeterskoj formi. Zabio je deset golova u zadnjih 17 utakmica.

Gol Tomića za remi Mladosti

U 21. kolu crnogorske lige Mladost Podgorica remizirala je (1-1) na gostovanju kod Budućnosti. Gosti su vodili još od druge minute, da bi gostima bod donio naš Dario Tomić u 54. minuti. Tomić se u igri zadržao do 75. minute, a Mladost nakon 21 kola ima 28 bodova i nalazi se u četvrtoj poziciji.

Gol i autogol Bručića

Izraelski Ashdod ispao je u četvrtfinalu izraelskog Kupa. Nakon 120 minuta bilo je 1-1, da bi nakon penala slavila domaća Raanana. Goste je doveo u vodstvo naš branič Karlo Bručić u petoj minuti, ali je isti igrač i postigao autogol u 67. minuti. Njegova momčad kasnije je poražena kroz penale, te se oprostila u Kupu u četvrtfinalu.

Perošević strijelac

Bivši igrač Osiejka Antonio Perošević upisao se u strijelce za mađarsku Puškaš Akademiju. Njegova momčad plasirala se u četvrtfinale Kupa slavljem od 2-0 protiv Zalaegerszega, i to nakon produžetaka. U prvoj utakmici poraženi su 1-0, da bi u drugoj golom Dialla to nadoknadili. Perošević je u igru ušao u 57. minuti, a pobjednički pogodak postigao je u 110. Naš dvojac Josip Knežević i Stipe Bačelić-Grgić koji također nose dres Puškaš Akademije odigrali su svih 120 minuta.

Asistencija Ercega

Zanimljiv susret u Ujedinjenim Arapskim Emiratima odigrali su Al-Ahli Dubai i Al-Jazira. Domaći su imali priliku povesti u 33. minuti iz kaznenog udarca, ali ga nije uspio realizirati naš napadač Ante Erceg. Ono što nije iskoristio Erceg, iskoristila je gostujuća momčad u zadnjim minutama prvog dijela. Gosti su u nastavku preokrenuli pogocima u 77. i 95. minuti, a Erceg je upisao asistenciju. Al-Ahli nakon 18 kola ima 24 boda i nalazi se na šestoj poziciji.

Pobjeda Bjelice

Nenad Bjelica i njegov Lech ostvarili su pobjedu na svom terenu protiv Slaska. Bilo je 2-1 za Lech. Domaća momčad povela je u 80. minuti, no gosti su samo dvije minute kasnije poravnali na 1-1. Momčad našeg trenera do kraja je ipak stigla do pobjede, zahvaljujući pogotku Gytkjaera u 89. minuti. Lech nakon 25 kola ima 43 boda i zauzima treću poziciju.