Maglica dvostruki strijelac u remiju Apollona i AEK Larnace (VIDEO)

Screenshot/YouTube PrimeTel PLC

Nakon što je prije četiri dana bio dvostruki strijelac na Velodromu u 1-3 slavlju Apollona nad Marseilleom, Anton Maglica se danas dva puta upisao na listu strijelaca i u domaćem prvenstvu.

U posljednjem susretu 13. kola ciparske prve lige Apollon je odigrao neriješenih 3-3 protiv AEK Larnace. Domaći su imali vodstvo od 2-1 i igrača više od 46. minute kada je travnjak zbog drugog žutog kartona i starta nad Maglicom morao napustiti 19-godišnji Argentinac Facundo Garcia. Gosti ipak i s igračem manje uspijevaju prvo u 60. minuti izjednačiti na 2-2, a u konačnici i u 91. na 3-3.

27-godišnji hrvatski napadač Anton Maglica na listu strijelaca se upisivao u 16. (za 1-1) i 41. minuti (za 2-1), a u 24. mu zbog opravdanog zaleđa nije priznat pogodak.

S današnjim pogocima Maglica je stigao do ukupno četiri ligaška zgoditka u aktualnoj sezoni, a njegov Apollon s ovim je remijem propustio (uz utakmicu manje) približiti se na samo bod zaostatka za drugoplasiranim APOEL-om i tri za vodećim AEL Limassolom.

Spomenimo i to da je u ovom kolu ciparskog prvenstva Kopićev Paphos odigrao neriješenih 2-2 na gostovanju kod Anorthosisa za kojeg su svih 90+ minuta na travnjaku odigrali Danijel Pranjić i Gordon Schildenfeld. Kopićeva momčad povela je autogolom Schildenfelda u 13. minuti. Domaći izjednačuju pogotkom Katcharave u 23., a do preokreta stižu čudnim autogolom Dovnbyje u 51. minuti. Konačnih 2-2 postavio je Nemec u 67. minuti. S klupe domaćih cijeli je susret odgledao 31-godišnji hrvatski vratar Ivan Vargić.

Paphos je nakon nekompletiranih 13 kola deveta momčad prvenstva s 12 bodova na kontu.