LP: Remi Dinama i Ferencvarosa u Zagrebu (VIDEO)

U prvoj utakmici trećeg pretkola Lige prvaka Dinamo je, pred 14 283 gledatelja na Maksimiru, odigrao neriješenih 1-1 (1-0) protiv Ferencvarosa.

Pogodak za vodstvo Plavih postigao je Daniel Olmo, a gostima je izjednačenje donio David Siger.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo kada je Olmo uputio snažan udarac s 15 metara, no Dibusz je bio siguran u reakciji i odbija loptu daleko od gostujućih vrata.

Dvije minute poslije Bruno Petković je prevario svog čuvara i pucao sa 17 metara, no lopta je otišla malo iznad okvira.

Dosta konkretnije i dominantnije izdanje Dinamo je kapitalizirao već u 7. minuti nakon prekrasne akcije Oršića i Olma, koju mladi Španjolac završava nakon atraktivnog prolaska pored Sigera. Bio je to Olmov peti pogodak u jubilarnom dvadesetom euro nastupu za Plave.

Gosti prvi put prijete u 17. minuti kada je Livaković u udarac iz kuta odbio pokušaj Zubkova s ruba šesnaesterca.

Tri minute poslije bilježimo snažan udarac Sigera s preko 20 metara, išlo je to ravno u Livakovića koji s tim nije imao ni najmanjih problema.

U prvoj minuti produžetka prvog poluvremena Hajrović je prvo natjerao Dibusza na kvalitetnu obranu i odbijanje u korner, a iz istog je Ademi nakon ubačaja glavom poslao loptu malo pored vratnice.

Dinamo je već negdje od sredine prvog poluvremena odlučio prepustiti posjed Ferencvarosu i čekati svoje prilike na kontre i polukontre, no takvih situacija je bilo vrlo malo. Ni gosti s druge strane, usprkos dominaciji u posjedu, nisu uspjeli kreirati nijednu konkretno opasnu situaciju pred Livakovićevim vratima te se na odmor odlazi s minimalnom rezultatskom prednosti Bjeličine momčadi.

Prvi u nastavku prijete gosti. Zubkov je pobjegao obrani Plavih, no njegov udarac iskosa s lijeve strane je (čini se) obranio Livaković i odbio u korner iz kojeg Rebrovi igrači nisu zaprijetili.

Dosta konkretnije su prema naprijed igrali gosti u nastavku, a to im se isplatilo u 60. minuti. Prvo je Livaković odličnom reakcijom obranio pokušaj Nguena, no Siger je prvi na odbijenoj lopti i glavom ju šalje preko gol linije za 1-1.

Lešković je u 62. pucao iskosa s lijeve strane napada, Dibusz je siguran u reakciji i odbija u korner.

Izet Hajrović u 65. nakon greške domaćih puca s nekih sedam metara i pogađa gredu.

‘Pokrenuo’ se Dinamo nakon primljenog pogotka, Olmo u 67. prijeti udarcem u okvir s nekih 18 metara, Dibusz i ovaj put sigurno brani i odbija.

Minutu poslije Bjelica radi dvostruku izmjenu, umjesto Hajrovića i Gojaka u igru su ušli Majer i Moro.

Lovro Majer prijeti u 72. vrlo dobrim prizemnim udarcem s nekih 12 metara no lopta odlazi malo, malo pored vratnice.

Posljednju izmjenu Bjelica je odradio u 76., umjesto Petkovića na travnjak je poslan Mario Gavranović.

Minutu poslije Stojanović je fantastičnim prolaskom osvojio mnoštvo prostora i došao do peterca gdje je ubacio za Gavranovića na drugoj vratnici, napadač Plavih nije dobro reagirao na nekih tri metra od gol crte i gosti otklanjaju opasnost.

Prvu izmjenu Rebrov radi u 78. minuti, umjesto Signevicha je ušao 32-godišnji talijanski napadač Lanzafame.

Olmo ponovno prijeti u 81., no njegov udarac s 18 metara nesigurno brani Dibusz, lopta mu ispada iz ruku, na njoj je Gavranović koji ne uspijeva iskoristiti situaciju.

Druga promjena u redovima Ferencvarosa odrađena je u 83. minuti, 23-godišnji BH reprezentativac Eldar Ćivić je ušao umjesto Tokmaca Nguena.

U 87. Plavi traže kazneni udarac poslije pada Perića u šesnaestercu gostiju. Dojam je da je tu bilo materijala za najstrožu kaznu.

Posljednju spomena vrijednu situaciju bilježimo u petoj minuti sudačke nadoknade kada je Stojanović pucao iskosa s desne strane, no gostujući vratar nije imao ni najmanjih problema pri reakciji.

Uzvratni susret na rasporedu je 13. kolovoza (utorak) u Budimpešti.

Od 20 sati u Maksimiru počinje prvi susret trećeg pretkola Lige prvaka u kojem Dinamo dočekuje Ferencvaros.

Plavi su u prethodnom kolu s ukupnih 5:0 bili bolji od gruzijskog Saburtala dok je aktualni mađarski prvak u prva dva pretkola bio bolji od bugarskog Ludogoreca (5:3) te malteške Vallette (4:2).

Domaćini danas zbog ozljeda ne mogu računati na Zagorca, Moharramija, Dilavera, Theophilea i Andrića dok su gosti bez Isaela, Otigbe i Leandra dok Boli nema pravo nastupa.

Glavni sudac utakmice je Pawel Raczkowski iz Poljske, a pomagat će mu Michal Obukowicz, Radosław Siejka i Tomasz Musiał.