LP: Dinamo novom pobjedom potvrdio dvoboje s Ferencvarosom (VIDEO)

U uzvratnoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka Dinamo je na Maksimiru pobijedio gruzijski Saburtalo rezultatom 3:0 (0:0) te je s ukupnih 5:0 ostvario plasman u treće kolo kvalifikacija. Pogotke su kao i u prvom susretu postigli Mislav Oršić i Bruno Petković te povratnik u sastav Dani Olmo.

Plavi su tako izborili sljedeće kolo kvalifikacija u kojem će odmjeriti snage s mađarskim Ferencvarosom koji je s ukupnih 4:2 bio bolji od malteške Vallette. Prva utakmica je na rasporedu u utorak, 6. kolovoza u Maksimiru, a uzvrat je sedam dana kasnije u Budimpešti.

Večerašnjem susretu je prisustvovalo samo tristotinjak gledatelja od kojih su većinu činila djeca iz škola nogometa obzirom na kaznu UEFA-e iz prošle sezone vezano za utakmicu s Benficom koju je klub dobio zbog pirotehnike, zakrčenih prolaza te rasističkih povika.

Prvi pogodak smo vidjeli u 77. minuti kada je strijelac Oršić nakon kombinacije s Petkovićem. U 88. minuti Olmo je idealno poslužio Petkovića za povećanje vodstva Plavih, a u četvrtoj minuti sudačke nadoknade mladi španjolski reprezentativac se preciznim udarcem i sam upisao u strijelce.

Susret će pamtiti i vratar Dominik Livaković koji je i ovaj put sačuvao svoju mrežu netaknutom te je tako srušio rekord Dražena Ladića koji je prije 25 godina na početku sezone bio bez primljenog zgoditka 414 minuta.

Od 20 sati na Maksmiru počinje uzvratni susret drugog pretkola Lige prvaka u kojem Dinamo dočekuje Saburtalo. U prvoj utakmici odigranoj u Tbilisiju Plavi su pogocima Oršića i Petkovića slavili rezultatom 0:2.

Utakmica će se zbog prošlosezonske kazne Dinamu igrati pred praznim tribinama, odnosno klub iz Maksimira će večeras iskoristiti nova pravila UEFA koja dozvoljavaju da u ovakvim situacijama na tribinama mogu biti djeca do 14 godina starosti iz škola nogometa.

Domaćini zbog ozljeda danas ne mogu računati na Zagorca, Moharramija, Theophilea i Andrića, a prvi put ove sezone u kadru će biti Dani Olmo. Gosti su pak oslabljeni izostankom Goncalvesa, Tere, Kokhreidzea i Shindagorizea.

Utakmicu će suditi talijanska četvorka predvođena glavnim arbitrom Danieleom Doverijem.

Pobjednik ovog dvoboja će u trećem pretkolu Lige prvaka odmjeriti snage s boljim iz okršaja Ferencvarosa i Vallette dok poraženi europski put nastavlja u trećem pretkolu Europske lige gdje ga čeka pobjednik dvoboja Lincolna i Ararata.