Lovrić pogocima iz slobodnjaka zadržao Goricu na maksimalnom učinku (VIDEO)

U posljednjem susretu 4. kola HT Prve lige Gorica je u Kranjčevićevoj slavila protiv Lokomotive rezultatom 1:2 (0:1). Dvoboj je odlučio Kristijan Lovrić koji je upisao dva pogotka iz slobodnih udaraca, a na isti način je pogodio i Fran Karačić.

Izabranici Valdasa Dambrausaka su tako zadržali maksimalan učinak te s Dinamom drže vrh prvenstvene ljestvice dok je domaćin upisao drugi prvenstveni poraz.

Prvu opasnost na utakmici kreirali su gosti kada je Špikić u 3. minuti nakon prodora po desnoj strani povratnom loptom uposlio Mudrinskog, ali njegov pokušaj iz peterca blokirala je obrana Lokomotive.

Lovrić je samo minutu kasnije iz slobodnog udarca s oko 25 metara odličnim udarcem zatresao stativu.

Mudinski je zaprijetio u 10. minuti kada je okušao udarac s 20-ak metara, no lopta prolazi pokraj gola.

Domaćini su prvu ozbiljnu priliku kreirali u 15. minuti kada je nakon ubačaja Mersinaja s desne strane glavom s desetak metara pucao Marković, ali Kahlina paradom hvata loptu.

U 26. minuti nova prilika za goste kada je poslije ubačaja iz kornera na lopti bio Steenvooreden, ali vratar Alec je otklonio opasnost. Uslijedila je kontra Lokomotive koju je snažnim udarcem okončao Karačić, no nije pogodio okvir gola.

Gorica do vodstva dolazi u 32. minuti. Slobodan udarac s oko 30-ak metara iskoso izveo je Lovrić, loptu nitko od igrača gostiju koji su bili u skoku nije uspio zahvatiti, ali ona je prevarila vratara Alexa te je uz stativu ušla u mrežu Lokomotive.

Lokomotiva je uzvratila u 36. minuti kada je ubačaj iz kuta prohujao kroz peterac gostiju, ali nitko loptu nije uspio skrenuti u gol.

Tri minute kasnije Majić je iz slobodnog udarca pronašao Mersinaja, no njegov pokušaj glavom nije pronašao okvir gola.

U 43. minuti bilježimo dva dobra pokušaja Gorice. Prvo je nakon ubačaja iz kornera glavom zaprijetio Mudrinski, a potom je udarac iz daljine uputio Čabraja, no vratar Lokomotive izlazi kao pobjednik iz tih situacija.

Gorica ponovno opasno prijeti u 53. minuti kada je Mitrović uposlio Mudrinskog, a njegov udarac sa 17 metara od bloka odlazi malo pokraj vratnice.

Strateg domaćih je razvoj situacije na terenu pokušao promijeniti zamjenama pa je na teren poslao ofenzivce Ćužea, Sammira, Budimira i Kallakua te novog igrača Acquaha. Međutim to mu nije donijelo željeni rezultat.

Pitanje pobjednika je odlučeno u 85. minuti kada novi pogodak iz slobodnog udarca postiže Kristijan Lovrić. Ovaj put je s oko 25 metara udaljenost prebacio živi zid i svladao iznenađenog Alexa.

Četiri minute kasnije repriza drugog gola Lovrića na suprotnoj strani, a ulogu egzekutora je za Lokomotivu preuzeo Fran Karačić.

Domaćini su u sudačkoj nadoknadi pokušali doći do izjednačenja, ali ipak nisu uspjeli kreirati ozbiljniju opasnost.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U posljednjem susretu 4. kola HT Prve lige Lokomotiva od 19:05 u Kranjčevićevoj dočekuje Goricu.

Domaćini su u dosadašnjem tijeku prvenstva upisalo poraz od Dinama, pobjedu nad Rijekom i remi s Varaždinom dok su gosti na maksimalnom učinku nakon pobjeda nad Varaždinom, Slaven Belupom i Šibenikom.

Obje momčad u dvoboj ulaze kompletni obzirom da nemaju problema s ozljedama i kartonima.

Trener Lokomotive Goran Tomić je u najavi utakmice rekao: “Pauza nam je jako dobro došla. U ovih 14 dana imali smo vremena za uigrati se. Što se tiče novopridošlih igrača, neki igrači su sigurno spremni iskočiti u prvi plan i već su pokazali svoje kvalitete,a nekim igračima će trebati više vremena. Gorica je ekipa koja se uopće nije promijenila u odnosu na prošlu sezonu. Zadržala je stabilnost ekipe i sigurno da je i to razlog ovako uspješnog starta. Maksimalno ih respektiramo, no i mi s naše strane imamo što za pokazati.

Njegov kolega na suprotnoj klupi Valdas Dambrauskas je izjavio: “U Kup utakmici je pozitivno što smo prošli dalje (op.a. pobjeda nad Belišćem 1:0), ali sadržaj koji smo ponudili je sasvim druga priča. Analizirali smo tu utakmicu, prenijeli momčadi svoja zapažanja i napravit ćemo sve da se sutra Gorica predstavi u drugačijem izdanju, takvome da navijači imaju razloga biti ponosni.”

Glavni sudac utakmice je Dario Kulušić iz Šibenike kojem će pomagati sugrađanin Goran Perica, Alen Jakšić iz Solina te Marko Cestarić iz Siska. U VAR sobi će biti Mario Zebec (Cestica) i Borut Križarić (Čakovec), delegat susreta je Vicko Bućan (Mravince), a suce će kontrolirati Tomislav Šetka (Đakovo).