Lokomotiva uz dosta problema do slavlja nad Varaždinom (VIDEO)

U posljednjoj utakmici programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je rezultatom 2-1 (1-1) u Zagrebu svladala Varaždin i tako stigla do šeste ligaške pobjede u sezoni.

Domaćine je u vodstvo doveo Marko Tolić pogotkom iz kaznenog udarca u 18. minuti, izjednačenje gostima pogotkom u 41. donosi Dominik Glavina, a konačnih 2-1 postavio je 19-godišnji Albanac Indrit Tuci, koji je Nevistića svladao u 57. minuti utakmice.

Tomićeva momčad do rezultatske prednosti stiže pogotokom Tolića iz kaznenog udarca u 18. minuti. Upravo je na strijelca pogotka neoprezno startao Đurasek. 23-godišnjem Toliću to je bio četvrti ligaški pogodak u sezoni.

U 34. minuti bilježimo pokušaj Sammira s ruba šesnaesterca, Nevistić bez najmanjih problema upisuje obranu.

Pet minuta poslije Batinić nije priznao čisti pogodak Varaždina. Nakon dobre kontre, lopta uz nekoliko odbijanaca ipak dolazi do Benka, koji se uspio izboriti za loptu i s pet metara poslati loptu u mrežu, no glavni sudac tu je vidio prekršaj u napadu i neobjašnjivo uskratio goste za pogodak.

Do izjednačenja gosti ipak dolaze u 41. minuti kada je Glavina preciznim udarcem s nekih osamnaest metara matirao Grbića za izjednačenje i svoj ovosezonski prvijenac u Prvoj HNL, ukupno 17. pogodak u elitnom hrvatskom klupskom društvu. Lokomotiva je u ovom periodu igrala s igračem manje jer je igru zbog ozljede napustio Sammir, umjesto kojeg je nakon pogotka ušao 19-godišnji Indrit Tuci.

U 44. minuti je Uzuni propustio dovesti domaćina u vodstvo. Na ubačaj Karačića s desne strane Uzuni je ostao nečuvan na pet metara na drugoj vratnici i glavom uputio loptu preko okvira vrata.

Prvi u nastavku prijete domaćini, Uzuni je pobjegao po lijevoj strani napada i odlično poslužio Tucija, no njegov udarac s nekih petnaest metara odlazi pored vratnice.

Mladi albanski nogometaš u 57. minuti svojim drugim ligaškim pogotkom u sezoni donosi novu rezultatsku prednost Lokomotivi. Ubacio je njegov sunarodnjak s lijeve strane napada, a on bio najviši

Dvije minute poslije gosti su bili vrlo blizu izjednačenja, ubačaj s lijeve strane sretno se s desne strane napada lopta od Glavine odbija u suprotnu vratnicu i stiže na noge Benka koji upućuje snažan udarac s nekih pet metara, a Grbić fantastičnom reakcijom nogom (dojam je) s crte odbija loptu i čuva prednost Lokomotive. Bila je to još jedna situacija koja svakako zahtijeva dodatnu analizu.

Nakon ove situacije Lokomotiva je u potpunosti primirila događanja na travnjaku nešto zatvorenijom igrom, dok su gosti bili nemoćni kreirati neku konkretniju situaciju na suprotnoj strani. Tek u 76. minuti bilježimo uzbuđenje kada je na ubačaj iz kuta Mersinaj atraktivno petom s prve vratnice proslijedio loptu u okvir, a Nevistić upisao sigurnu obranu.

Digla je u ovom periodu Lokomotiva tempo, ubačaj iz prekida s desne strane u vlastitu je mrežu zamalo pospremio Milićević, no gostujući vratar još jednom odličnom rekacijom čuva mrežu Varaždina.

U 85. minuti domaćini su tražili kazneni udarac nakon ubačaja iz kuta, no Batinić se nije oglasio iako je lopta evidentno pogodila Djoua u ruku.

Do kraja utakmice (tri minute sudačke nadkonade) nismo vidjeli nikakvih uzbuđenja pred vratarima te je tako Lokomotiva upisala šestu ligašku pobjedu u sezoni i stigla do 22. boda na kontu, dok je Varaždin ostao na deset bodova i posljednjem mjestu ljestvice.

Lokomotiva je u sljedećem kolu ponovno domaćin, u Zagreb stiže zaprešićki Inter, dok će Varaždin u Varaždinu biti domaćin Slaven Belupu.