Lokomotiva svladala Inter i izjednačila se s Rijekom

U prvoj utakmici 19. kola HT Prve Lige Lokomotiva je s 2:0 svladala Inter Zaprešić, te tom pobjedom zasjela na treću poziciju.

Danas je u Zagrebu odigrana prva utakmica 19. kola HT Prve Lige u kojoj su se sastali Lokomotiva i Inter Zaprešić. Domaća momčad stigla je do trijumfa, iako je redove gostiju uspjela ‘probiti’ tek desetak minuta prije kraja.

Nije uspjevala domaća momčad stići do gola u susretu u kojem su bili favoriti, no u 81. minuti ipak pogotkom Myrta Uzunija dolazi u vodstvo. Peti pogodak u prvenstvu Uzunija.

Pobjeda je potvrđena u drugoj minuti sudačke nadoknade pogotkom Luke Ivanušeca iz kaznenog udarca.

Ovom pobjedom Lokomotiva je preskočila Rijeku na trećoj poziciji. Imaju 34 boda, isto koliko drugoplasirani Osijek te četvrtoplasirana Rijeka koji imaju i utakmice manje. Inter je osmi sa 17 bodova, dva više od Istre koja se nalazi na mjestu koje vodi u doigravanje za drugu ligu.

Od 18 sati u Kranjčevićevoj počinje prvi susret 19. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se sastaju Lokomotiva i Inter-Zaprešić.

U dosadašnja dva međusobna ovosezonska susreta obje momčadi su upisale po jednu pobjedu na domaćem terenu.

U odnosu na prvi dio sezone domaćini su ostali bez Ivana Krstanovića (Slaven Belupo), Ivana Božića (Rudeš), Siniše Rožmana (Rudeš), Nikole Krajinovića (Rudeš) i Dina Halilovića (Rudeš) dok su u klub pristigli Bojan Knežević (Dinamo) i Loren Maružin (Jadran Poreč).

Div iz predgrađa pak više ne može računati na prvog strijelca lige Komnena Andrića (Dinamo), Mateja Vuka (Rijeka) te Marka Vukčevića (Iran) dok su u žuti dres pristigli Ivan Tatomirović (IFK Mariehamm), Andrija Kaluđerović (Delhi Dynamos), Serder Seredov (Cracovia) i Carlo Berković (Krk).