Lokomotiva slavljem u Zaprešiću preskočila Osijek, teška ozljeda Postonjskog (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je rezultatom 0-2 (0-1) svladala Inter u Zaprešiću i tako upisala treću prvenstvenu pobjedu u nizu, preskočivši tim ostvarenjem (barem privremeno) Osijek na ljestvici.

Nova tri boda Tomićevoj su momčadi pogocima u 44. i 69. minuti donijeli Lirim Kastrati i Kristijan Jakić, kojem je to bio i ovosezonski prvijenac. Susret je obilježila i teška ozljeda Igora Postonjskog, koji je zbog nezgodnog doskoka morao napustiti travnjak u 67. minuti.

Prvu situaciju koja je zahtijevala intervenciju vratara vidjeli smo u 12. minuti kada je Atiemwen pobjegao desnoj strani domaće obrane i uputio udarac iskosa u bliži kut, no Hadžikić je bio dobro postavljen i odbija u korner. Iz tog ubačaja iz kuta gosti ponovno prijete, a lijepu akciju udarcem okončava Marković, čiji udarac s nekih trinaest metara odlazi tik uz vratnicu.

Iako je Inter s odmakom vremena uspostavio određenu ravnotežu na travnjaku, Lokomotiva je gotovo čitavo prvo poluvrijeme u potpunosti dominirala, ali bez pravih izazova po vratara Hadžikića. Tek u 40. minuti bilježimo pokušaj Uzunija koji je ostao nečuvan na deset metara, no njegov udarac odličnom intervencijom zaustavio je domaći vratar.

Do rezultatske prednosti Tomićeva momčad stiže u 44. minuti utakmice. Jakić je iz sredine odigrao loptu u prostor za Kastratija, zbunjeni braniči domaćih nisu dobro zatvorili Kosovara i on udarcem iz prve kvalitetnim udarcem matira Hadžikića za 0-1 Lokomotive i svoj deveti ligaški pogodak u sezoni, ukupno devetnaesti u Prvoj HNL.

U nastavku ipak nešto angažiraniji Inter, no bez veće konkretnosti u posljednjoj trećini. Takav razvoj situacije nije se svidio treneru Petroviću koji se u 55. odlučuje na dvije zamjene. Umjesto Mitrovića i Martića u igru su ušli Soldo i Zamouri.

Već minutu poslije nakon ulaska dvojice spomenutih igrača kreiran je najveći izazov za Grbića u dotadašnjem dijelu susreta. Sve je zapravo odradio Serderov koji je prelijepim udarcem s desne strane napada gađao suprotni kut i natjerao Grbića da paradom odbije loptu u korner.

U 64. minuti teška ozljeda Postonjskog. U pokušaju intervencije na jednu visoku loptu u raskoraku mu je nekako noga ostala u neprirodnom položaju i pod pritiskom tijela došlo je do teže ozljede, koljena ili gležnja, pitanje je… Umjesto njega u igru je ušao Mamut.

Ovaj trenutak kao da je razbio ritam koji je Inter nametnuo u drugom dijelu utakmice. Lokomotiva je odmah nakon ubačaja iz kuta, koji je uslijedio poslije izlaska Postonjskog, imala veliku priliku koju je nevjerojatno uspio promašiti Uzuni, usamljen je s par metara napucao loptu umjesto u mrežu ravno u gredu.

Ipak, na povećanje rezultatske prednosti, pored vidno naglog pada kvalitete igre domaćih, nije trebalo dugo čekati. Lijepu je akciju, nakon kombinacije Kastratija i Uzunija, pogotkom u 69. minuti okončao Jakić. Dvadesetdvogodišnjem veznjaku to je bio prvijenac u aktualnoj sezoni, te ukupno drugi Prva HNL pogodak u 86. nastupu.

U potpunosti je pao tempo utakmice do kraja (tri minute sudačke nadoknade), tako da bilježimo tek pokušaj Tolića (ušao umjesto Jakića u 90. minuti) u posljednjoj minuti nadoknade, kada je pucao u bliži kut iskosa s desne strane, no Hadžikić je upisao i posljednju obranu na susretu.

Tomićeva momčad je tako nizom od tri pobjede stigla do 40 osvojenih bodova, dva više od Osijeka i jednog manje od trćeplasirane Rijeke, dok je Inter u nizu od tri poraza te i dalje u grčevitoj borbi za ostanak u elitnom razredu domaćeg nogometa.

Lokomotiva je u sljedećem kolu domaćin Slaven Belupu, dok će Inter na Rujevici gostovati kod Rijeke. Program 24. kola nastavlja se sutra utakmicama Slaven Belupa i Varaždina u Koprivnici (17:00) te Gorice i Istre 1961 u Velikoj Gorici (19:00).

Srazom Intera i Lokomotive, s početkom u 16:30 na stadionu Ivan Laljak Ivić u Zaprešiću, otvara se program 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Bit će ovo ukupno dvadeset i osmi ligaški sraz ovih dvaju klubova, a s trinaest pobjeda (od čega šest doma) uspješniji je ‘Div iz predgrađa’, Lokomotiva je slavila u njih deset, a posljednje dvije pobjede upisala je u aktualnoj sezoni (1-2 u gostima, 3-1 doma).

Što se tiče izostanaka tiče nijedan trener nema problema zbog kartona, dok iz zdravstvenih razloga u kadru domaćih nema Frane Mlinara, a u kadru gostiju Sammira i Marka Leškovića.

Lokomotiva u ovu utakmicu ulazi s nizom od dvije pobjede (Istra doma, Varaždin u gostima) te će eventualnim slavljem u današnjoj utakmici, barem privremeno, preskočiti na ljestvici trenutno četvrtoplasirani Osijek. Domaćinu je, naravno, također svaki bod bitan. Trenutno su na bod prednosti pred Istrom i dva pred posljednjeplasiranim Varaždinom, ali i u nizu od dva poraza u posljednja dva kola (Varaždin doma, Dinamo u gostima).

Glavni sudac današnje utakmice je Dario Bel iz Osijeka, a pomoćnici će mu biti Marjan Tomas iz Vladislavaca te Sanja Rođak Kašić iz Podravskih Sesveta. VAR i AVAR suci su Marin Vidulin iz Kanfanara i Robi Kezele iz Rijeke.

Treneri Željko Petrović i Goran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: