Lokomotiva rezultatski uvjerljivim slavljem nanijela Gorici najteži prvoligaški poraz (VIDEO)

U drugoj utakmici programa 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva je u Kranjčevićevoj rezultatom 4-0 (2-0) svladala Goricu i tako svom današnjem protivniku nanijela najteži poraz otkad se natječe u prvoligaškom društvu.

Strijelci za momčad Gorana Tomića bili su Lirim Kastrati, Mytro Uzuni i Marko Tolić, dok je pogodak za 3-0 djelo Marija Marine koji je u 63. minuti pospremio loptu u vlastitu mrežu.

Dvoboj četvrtoplasirane i petoplasirane momčadi na prvenstvenoj ljestvici bolje su otvorili domaći, koji usprkos izraženijoj dominaciji u uvodnih petnaest minuta nisu uspjeli ozbiljnije uposliti gostujućeg vratara Kahlinu, baš kao što je i Grbić na drugoj strani bio u potpunosti nezaposlen tijekom rijetkih izlazaka Gorice u posljednju trećinu.

U konkretnim prilikama vrlo siromašnom prvom dijelu prvi udarac u okvir vidjeli smo u 35. minuti kada je nakon lijepe akcije Tolića i Uzunija Cokaj uputio loše plasiran udarac s vrha šesnaesterca, Kahlina s istim nije imao ni najmanjih problema pri reakciji.

Lokomotiva do značajne rezultatske prednosti stiže u svega dvije minute razmaka. Prvo je za 1-0 u 40. minuti pogodio Kastrati, kojem je to bio šesti ligaški pogodak u aktualnoj sezoni. Prethodno njegovom pogotku Tomićeva je momčad loptu u nogama aktivno držala gotovo pune dvije minute i onda se kroz sredinu uspjela probiti i dovesti strijelca u gol poziciju.

Pogodak za vodstvo Kastrati je proslavio razvijanjem majice na kojoj je otisnuta zastava Albanije kao znak podrške stradalima u nedavnim potresima koji su pogodili ovu državu.

Minutu poslije već je 2-0 za Lokomotivu. Krizmanić je loše ispucao jednu loptu koju kvalitetno u sredinu ubacuje Jakić, a na pet metara ju u mrežu pored ‘uspavanog’ Jovičića posprema Uzuni, kojem je to bio treći ligaški pogodak u aktualnoj sezoni, ukupno deseti u Prvoj HNL.

Do kraja poluvremena (dvije minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli prijetnji za vratare, a vrijedno spomena svakako jest to da gosti nisu nijednom uputili udarac u okvir Grbićevih vrata.

U nastavku prvi prijete gosti. Hamad (ušao na poluvremenu umjesto Babeca) je u 50. minuti nakon lijepog prolaska s desne strane napada ubacio na drugu vratnicu za Lovrića, čiji snažan udarac odlazi malo pored suprotne vratnice.

Deset minuta poslije ponovno Lovrić prijeti Grbiću. Jovičić je ubacio s desne strane napada, Ndiaye (ušao na poluvremenu umjesto Zwolinskog) glavom prebacio na lijevu stranu za Lovrića, čiji slabašan udarac s nekih petnaest metara mirno brani domaći vratar.

Nešto bolje otvaranje gostiju u nastavku domaći su ‘presijekli’ pogotkom u 62. minuti. Suk je neoprezno na centru terena predao loptu Toliću koji odlično pronalazi Uzunija, on igra povratnu u prostor, a ubačaj Tolića prema Uzuniju u vlastitu mrežu u pokušaju presijecanja posprema Marina.

U 67. minuti strateg gostiju je odlučio napraviti i posljednju izmjenu na utakmici, te je u igru umjesto Lovrića poslao 21-godišnjeg Martina Šrolera, što se moglo shvatiti i kao okretanje kup obvezi sredinom sljedećeg tjedna.

U 69. Čabraja je dalekometnim udarcem natjerao Grbića na još jednu sigurnu reakciju.

U 79. minuti najbolji strijelac Lokomotive u aktualnoj sezoni upisuje svoj osmi ligaški pogodak za 4-0 Tomićeve momčadi. Ubačaj Markovića s lijeve strane napada glavom na drugu vratnicu proslijeđuje Tuci (ušao u 74. umjesto Sammira), a Tolić nečuvan s nekoliko metara mirno posprema loptu u mrežu.

Do kraja susreta (dvije minute sudačke nadoknade) nismo vidjeli pravih izazova za vratare, iako je Lokomotiva i u ovom preostalom periodu utakmice bila dosta konkretnija i opasnija pred protivničkim vratima.

Lokomotiva je tako upisala osmu ligašku pobjedu u sezoni i ponovno preuzela treće mjesto na ljestvici s 28 bodova na kontu. Gorici je ovo bio šesti ligaški poraz u sezoni, te su s 25 bodova na kontu trenutno šesta momčad prvenstva.

Gorica je u sljedećem kolu domaćin Slaven Belupu, koji je danas s uvjerljivih 3-0 svladao Inter Zaprešić, dok će Lokomotiva biti gost Osijeku. Prethodno ovim prvenstvenim obvezama prvoligaše očekuje kup obveza sredinom tjedna, Gorica će upravo protiv Slaven Belupa na domaćem travnjaku pokušati izboriti polufinale, dok će Lokomotiva do istog ostvarenja pokušati doći u Šibeniku protiv istoimenog drugoligaša, koji nakon nekompletiranog 15. kola Druge HNL uvjerljivo drži prvo mjesto ljestvice.

Program 17. kola HT Prve lige nastavlja se sutra okršajima Varaždina i Osijeka u Varaždinu (15h) te Istre 1961 i Dinama u Puli (17:30h).