Lokomotiva pobjedom nad Varaždinom ponovno na drugom mjestu (VIDEO)

Pogocima Tucija i Jakića Lokomotiva je u Kranjčevićevoj pred 683 gledatelja bila bolja od Varaždina rezultatom 2:0 (1:0). Izabranici Gorana Tomića su tako uoči večerašnjeg dvoboja Gorice i Hajduka ponovno zasjeli na drugo mjesto ljestvice te su prekinuli pozitivan nizu gostiju od tri uzastopne pobjede odnosno od četiri dvoboja bez poraza.

Domaćini su prvi put zaprijetio u 9. minuti kada je Kastrati odlično uposlio Uzunija, a on iz dobre pozicije nije dobro zahvatio loptu te je s vrha šesnesterca pucao pored gola.

Dvije minute kasnije nakon ubačaja iz kornera Kastratija glavom je s 12 metara pucao Kovačić, no Nevistić sigurno brani njegov pokušaj.

U 14. minuti Kastrati iz voleja sa 16 metara puca pored vratiju Varaždina. Tri minute kasnije Lokomotiva je pokušala odigrati kombinaciju iz kornera, ali u presudnom trenutku Tuci se poskliznuo te nije došao do lopte, uslijedila je kontra gostiju koju je lošim dodavanjem upropastio Petković.

Gosti su u 28. minuti pohitali u kontru koju je udarcem s 18 metara okončao Đurasek, ali obrana Lokomotive je odbila loptu u korner. Iz njega je ubacio Đurasek, a Noveselec s desetak metara opasno puca, a loptu s gol linije odbija Kolinger.

U 32. minuti Kastrati bježi po desnoj strani napada te pravovremeno asistira za Tucija, ali njegov pokušaj s desetak metara iskosa nije bio težak zadatak za Nevistića.

Lokomotiva je do gola mogla doći u 38. minuti. Prekršaj je na 18 metara izborio Tuci, a iz slobodnog udarca odlično je pucao Tolić, no Nevistić uz pomoć vratnice spašava svoju mrežu. Lopta se odbija do Tucija, a on iz odlične pozicije ne pogađa okvir gola.

U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena prvo je Kolinger klizećim startom spriječio kontranapad gostiju koji je predvodio Posavea, da bi Lokomotiva odmah ubojito uzvratila. Tolić nakon odličnog dodavanja Cokaja bježi po desnoj strani te idelano upošljava Tucija kojem nije bilo teško s dva metra zatresti mrežu Varaždina. Mladom albanskom napadaču to je bio četvrti pogodak u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Prvu priliku u drugom poluvremenu stvorili su gosti. I ovaj put je Kastrati odlično i pravovremeno dodao, pucao je Uzuni, ali s osam metara lopta prolazi malo pokraj vratnice.

Četiri minute kasnije Uzuni je spustio loptu za Jakića, a on s ruba kaznenog prostora šalje loptu iznad grede.

Varaždin je zaprijetio u 73. minuti kada je glavom pucao Glavica, no vratar Grbić brani njegov pokušaj. Isti igrač je u prilici i minutu kasnije kada je pucao nogom s ruba kaznenog prostora, ali Grbić je ponovno siguran.

U 75. minuti Lokomotiva je imala priliku prelomiti utakmicu. U prilici je nakon povratne lopte bio Uzuni, ali njegov udarac blokira Novoselec. Šest minuta kasnije Tolić je iz slobodnog udarca tražio Kolingera, ali lopta je prohujala petercem gostiju.

Domaćini su pobjedu potvrdili u 85. minuti. Vratara Nevistića je matirao Jakić koji je s više od 20 metara dodavanjem tražio Uzunija. Albanski ofenzivac je svojim angažmanom prevario obranu, a lopta je nenadano završila u mreži.

Jakić je u 88. minuti pronašao Uzunija koji se pored dvojice suparničkih igrača izborio za udarac koji završava u bloku.

Još jedan pogodak smo vidjeli u sudačkoj nadoknadi kada je mrežu efektno zatresao Tolić, no nakon intervencije VAR-a gol je poništen jer je u zaleđu bio Uzuni koji je smetao vrataru Varaždina.

Posljednju priliku na utakmici imali su gosti preko Obregona koji je odlično pucao s više od 20 metara, a Grbić lijepom paradom šalje loptu preko gola.

Kolo se nastavlja od 21:05 kada se sastaju Gorica i Hajduk.

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

U uvodnom susretu 32. kola HT Prve lige snage će od 18:55 u Kranjčevićevoj odmjeriti Lokomotiva i Varaždin, dvije momčadi koje su nastavak nogometnih natjecanja dočekale u dobroj formi. Dok se domaćini bore za drugo mjesto na ljestvici koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka te su u finalu kupa, gosti su s tri pobjede u nizu napravili ogroman korak ka osiguravanja ostanka u najvišem rangu natjecanja.

U tri ovosezonska međusobna dvoboja ove dvije momčadi vidjeli smo jedan remi (1:1) te dvije pobjede Lokomotive (2:1 i 0:2).

Domaćini danas ne mogu računati na suspendiranog Karačića dok su gosti bez Stolnika koji ima žute kartone i ozlijeđenih Djoua i Roce, a Teklić je dobio predah.

Trener Lokomotive Goran Tomić je uoči utakmice za SN izjavio: “Sve su nam utakmice do kraja sezone jednako važne, ukazala nam se prilika da se borimo za drugo mjesto i želimo u toj utrci ostati do zadnjeg kola. Varaždinci igraju odlično, očito ih je Samir Toplak dobro posložio, pronašli su kemiju i osvajanjem deset bodova nakon stanke napravili su veliki posao.”

Njegov kolega Samir Toplak je za eVaraždin rekao: “Od svojih igrača očekujem pristup na pravoj razini, onakvoj kakva je bila dosad. Najvažnije nam je da imamo glavu i rep i da budemo opasni i prema naprijed i da budemo organizirani iza. Lokomotiva to traži od vas, izuzetno je dobra ekipa, ali ako mi svoje sve odradimo, onda se možemo nečemu i nadati. Lokomotiva sigurno spada u grupu onih najjačih protivnika, izuzetno je kvalitetna individualno i dobro posložena momčadski. Jako je poštujem i najopasniji nam je protivnik u ovom trenutku. Ono što je prednost Lokomotive svakako je činjenica da za razliku od ostalih protivnika nema taj imperativ drugog mjesta, a nama je ovo izazov da vidimo kako ćemo se nositi s ekipom koja igra na ovoj razini. Odigrali smo nedavno dvije pripremne utakmice, naravno to nije isto, ali vidjeli smo u nekim dijelovima susreta da se možemo s njima nositi.”

Glavni sudac utakmice je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca kojem će pomagati Jerko Crnčić (Vrbovec), Krisijan Novosel (Gat) i Tomislav Bionda (Zaprešić). U VAR sobi će biti Goran Gabrilo (Split) i Goran Pataki (Đakovo). Delegat susreta je Darko Matošić (Peteranec), a kontrolor suđenja Šime Bugarija (Bibinje).