Lokomotiva i Rudeš odigrali susret bez pogodaka (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige Lokomotiva i Rudeš su, pred 324 gledatelja, odigrali susret bez pogodaka. Ovim rezultatom Rudeš je stigao do četvrtog osvojenog boda u aktualnoj sezoni.

Prvo poluvrijeme na stadionu u Kranjčevićevoj ulici okončano je bez pogodaka. Domaći su bili dominantnija momčad na travnjaku, a Rudeš suprotno očekivanjima čak imao i veći posjed lopte, no uz dosta grešaka na obje strane rezultat se nije mijenjao.

Prvu pravu priliku u drugom dijelu imao je Uzuni u 58. minuti, no njegov pokušaj s nekih pet metara s lijeve strane otišao je malo pored Banićevih vrata.

U 73. minuti Ivanušec je nakon lijepe akcije na dodavanje Uzunija s nekih 13 metara dosta traljavo pucao pored desne vratnice.

U 78. je s nekih 20 metara pucao Rakić (ušao u 68. umjesto Kneževića), no Banić s tim pokušajem nije imao problema.

U 87. minuti je Kolinger dobro ubacio, Radonjić prihvaća loptu i šalje je također preko okvira vrata.

Do kraja susreta (tri minute nadoknade) Lokomotiva je velikim pritiskom bilo kako stići do pogotka koji bi im donio pobjedu i tri boda, no gosti su izdržali i te, nedovoljno konkretne, pritiske, te je susret okončan kako je i počeo.

Svakako vrijedi istaknuti situaciju iz 92. minute kada je drugi pomoćni Goran Loparac neobjašnjivo signalizirao zaleđe Marquesa…

Lokomotiva u sljedećem kolu gostuje u Puli kod Istre 1961, dok će Rudeš biti domaćin Rijeci. Program 21. kola nastavlja se sutra susretima Rijeke i Hajduka na Rujevici (15h) te Gorice i Inter Zaprešića (17:30h).

Program 21. kola Hrvatski Telekom Prve lige srazom s početkom u 18 sati na stadionu Zagreb u Kranjčevićevoj ulici otvaraju (ovom prilikom) domaćin Lokomotiva i gost Rudeš.

U do sada dva odigrana kola nastavka prvenstva Lokomotiva je upisala domaću pobjedu nad zaprešićkim Interom (2-1) i poraz od Hajduka na Poljudu (2-1). Rudeš je u dva odigrana susreta upisao dva poraza, prvo je rezultatom 7-2 poražen od Dinama na Maksimiru, a zatim s minimalnih 0-1 od Osijeka kao domaćin.

Pred program današnjeg kola Lokomotiva je svoje redove osvježila/pojačala s novim imenima. Pod trenersku palicu Gorana Tomića tako su stigli sprski napadač Đorđe Rakić i brazilski stoper Franklin Joseph.

U šest do sada odigranih međuosbnih susreta Rudeš nije nikada porazio Lokomotivu, dok današnji domaćin ima četiri pobjede na kontu. U aktualnoj sezoni Lokomotiva je u međusobnim okršajima slavila rezultatima 0-4 i 1-0.

Glavni sudac današnjeg susreta je Ivan Župan iz Bjelovara, mladom sucu s HNS-ove talent liste ovo će biti tek druga prvoligaška utakmica na kojoj dijeli nogometnu pravdu. Prvu je sudio u 30. kolu prošle sezone kada je Slaven Belupo u Koprivnici odigrao neriješenih 3-3 s Interom.

Pomoćnici Županu bit će Miro Grgić iz Osijeka i Goran Loparac iz Sladojevaca.

Treneri Goran Tomić i Tomislav Ivković na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: