Ljubičić, Vizinger i Cvek strijelci; asistencije Štigleca i Tomasova (VIDEO)

Pet hrvatskih nogometaša danas se upisalo u strijelce, dok su četvorica bili asistenti. Za Celje su pogodili Cvek i Vizinger, dok su nove pogotke postigli Marin Ljubičić i Mateo Roskam.

U dobroj formi su i Dino Štiglec i Marin Tomasov koji su opet bili asistenti. Asistencije su upisali i Josip Knežević i Tonči Kukoč.

Cvek i Vizinger opet strijelci

U utakmici 27. kola slovenskog prvenstva Celje je na svom terenu s uvjerljivih 5:0 slavilo protiv Krškog. Za domaće je cijeli susret odigrao naš veznjak Lovro Cvek, koji je u 34. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe. Pobjedu domaće momčadi potvrdio je Dario Vizinger, koji je također odigra cijeli susret, te se u 81. minuti upisao u strijelce. Vizingeru je to četvrti, a Cveku treći pogodak u prvenstvu ove sezone. Za Krško je od 37. minute igrao hrvatski veznjak Nikola Mandić. Nakon 26 kola Celje se nalazi na petoj poziciji s 39 bodova, dok je Krško sedmo s 26, uz utakmicu zaostatka.

Pogodak Ljubičića

U playoffu slovačkog prvenstva Dunajska Streda svladala je Žilinu rezultatom 3:1 u petkom kolu playoffa koje igra šest najboljih timova lige. Cijeli susret za domaću momčad odigrao je hrvatski veznjak Marin Ljubičić, koji je kapetanski predvodio svoju momčad do pobjede, a bio je i strijelac drugog pogotka svoje ekipe u 31. minuti. Dunajska Streda trenutno je druga s 51 bodom, šest manje od Trnave koja sutra igra svoju utakmicu.

Mikulić strijelac

Momčad Sampdorije do 19 godina remizirala je s Romom 2:2 u susretu 25. kola talijanske Primavere. Za goste je igrao hrvatski stoper Božo Mikulić, koji je u 48. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe. Mikuliću je to drugi pogodak ove sezone u prvenstvu, a Sampdoria je nakon 25. kola 13. momčad prvenstva s 26 bodova, te se trenutno nalazi na poziciji koja vodi u doigravanje.

Pogodak Roskama

Malezijski drugoligaš Sarawak slavio je protiv UKM-a rezultatom 2:1 danas. Za domaće je igrao hrvatski napadač Mateo Roskam koji je u 30. minuti bio strijelac prvog pogotka svoje ekipe. Nakon sedam kola Sarawak je drugi na tablici s 14 bodova, pet manje od prvoplasirane Felde.

Asistencija Štigleca u novoj pobjedi Bišćana

Momčad Olimpije remizirala je u derbiju 27. kola slovenskog prvenstva kod Domžalea. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a asistent jedinog pogotka za momčad Igora Bišćana bio je Dino Štiglec u petoj minuti. Osim Štigleca koji je odigrao cijeli susret, svih 90 minuta odigrali su i Dario Čanađija, Danijel Miškić i Filip Uremović. Kod Domžalea je cijeli susret odigrao Dario Melnjak, dok je Petar Franjić u igru ušao s klupe u 77. minuti. Olimpija je na tablici prva s osam bodova prednosti ispred Maribora, te utakmicom više.

Nova asistencija Tomasova

U derbiju petog kola kazahstanskog prvenstva, sastale su se dvije momčadi koje nakon četiri kola bile neporažene, a neporažene su ostale i nakon petog kola. To su Astana i Kairat. Utakmica je završena bez pobjednika, bilo je 1:1, a asistenciju je opet upisao Marin Tomasov koji je u izvrsnoj formi. Tomasov je asistirao glavom Zainutdinovu u 51. minuti, gol koji je Astanu doveo u vodstvo. Za Kairat je utakmicu s klupe odgledao Ivo Iličević. Nakon pet kola Astana je i dalje prva s 13 bodova, dok je Kairat četvrti s 11.

Asistencije Kukoča i Kneževića

U 26. kolu mađarskog prvenstva bodove su podijelili Puškaš Akademija i Honved, u utakmici koja je završena s 1:1. Poveli su domaći nakon kornera u 34. minuti, ubacio je hrvatski veznjak Josip Knežević, a poentirao je Hegedus. Gosti su do boda stigli u 86. minuti. Pogodio je Danilo, a s lijeve je strane ubacio Tonći Kukoč koji je u igru ušao tridesetak minuta ranije. Nakon 26 kola Puškaš Akademija zauzima devetu poziciju s 30 bodova, dok je Honved peti s 36. Knežević je za Puškaš igrao do 57. minute, dok je Antonio Perošević na terenu proveo svih 90 minuta.

Kovač poražen

Dan nakon što je službeno potvrđeno kako će naredne sezone voditi Bayern, Niko Kovač i njegov Eintracht Frankfurt upisali su najteži poraz ove sezone. Bolji je bio Bayer Leverkusen koji je na svom terenu slavio rezultatom 4:1. U 83. minuti za domaće je s klupe ušao hrvatski branič Tin Jedvaj. Eintracht je nakon 30 kola šesti s 46 bodova.

Remi Kranjčara

Iranski Sepahan kojeg vodi naš Zlatko Kranjčar remizirao je jučer u utakmici 28. kola iranskog prvenstva sa Sant-Naftom. Bilo je 1:1, a oba pogotka pala su iz penala. Povela je Kranjčarova momčad u osmoj minuti pogotkom Ansarija, da bi za goste u 31. minuti zabio Jassim. Nakon 28 kola Sepahan je 12. s 29 bodova.

Burić poražen

Greuther Fürth kojeg vodi naš Damir Burić poražen je jučer protiv četvrtoplasiranog Regensburga rezultatom 1:2. Za Burićevu momčad cijeli je susret odigrao hrvatski stoper Mario Maloča. Fürth se barem malo izvukao iz opasne zone, nakon 30 kola imaju 37 bodova i nalaze se na 13. poziciji.

Poraz i Neretljaka

Ne baš dobar dan za hrvatske trenere nastavio je i Mato Neretljak. Njegovo Orašje danas je poraženo protiv jednog od izravnih kandidata za ulazak u prvu ligu. Bolja je bila Sloga Simin Han koja je slavila rezultatom 0:2. Orašje nakon 22 kola ima 40 bodova i četvrto je, a današnji njihov protivnik izbio je na prvo mjesto s 45.

I Jozak poražen

Romeo Jozak i njegova Legia ispustili su prvo mjesto u poljskom prvenstvu lošijom formom u posljednjih nekoliko utakmica. U posljednje četiri utakmice Legia je tri puta poražena, danas na svom terenu od Zaglebiea, 0:1. Cijeli susret za njegovu momčad danas je odigrao hrvatski veznjak Domagoj Antolić. Legia nakon 31 kola ima 54 boda, jedan manje od Lecha koji je prvi.