Livaja i Špoljarić strijelci, asistencija Kovačića (VIDEO)

Asistencija Kovačića u visokoj pobjedi Reala

U derbiju 21. kola španjolske La Lige Real Madrid je rezultatom 1-4 slavio na gostovanju kod trećeplasirane Valencije. Dva pogotka iz kaznenog udarca (16. i 38.) za goste je postigao Cristiano Ronaldo, a nadu Šišmišima pogotkom u 58. minuti utakmice vratio je Santi Mina. Važnu pobjedu Real ipak potvrđuje golovima Marcela u 84. i Kroosa u 89. minuti. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić u igru je, umjesto Modrića, ušao minutu prije četvrtog pogotka Reala, za koji je, lijepim dodavanjem petom, bio i asistent.

Prva je ovo asistencija za 23-godišnjeg Kovačića u aktualnoj sezoni La Lige, a Real je pak današnjom pobjedom stigao do 38. osvojenog boda i (uz utakmicu manje) na samo dva boda zaostatka za svojim današnjim suparnikom, koji i dalje drži treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Livaja strijelac u pobjedi AEK-a

U 19. kolu grčke Super League AEK je na svom terenu rezultatom 2-0 porazio trinaestoplasiranu momčad prvenstva Lamiu. U vodstvo su domaćini došli pogotkom Christodoulopoulosa u 40. minuti utakmice, a konačnih 2-0, pogotkom u 63. minuti, postavio je 24-godišnji hrvatski napadač Marko Livaja.

Sedmi je ovo prvenstveni pogodak za Livaju, koji se sada po broju postignutih pogodaka izjednačio s najboljim ovosezonskim klupskim strijelcem – Argentincem Araujom. AEK je pak zahvaljujući ovoj pobjedi stigao do 41. osvojenog boda, te time privremeno preuzeo vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici. Konkurenti za naslov, Olympiakos (41 bod) i PAOK (40 bodova) svoju će obvezu 19. kola odraditi sutra kada na gostovanjima kod Asterasa, odnosno Panetolikosa.

Špoljarić strijelac za Meštrovićev Santarcangelo

U svom drugom nastupu za novi klub gazde Osijeka Ivana Meštrovića, 21-godišnji Josip Špoljarić upisao se u strijelce, te time donio šestu prvenstvenu pobjedu Santarcangelu.

Jedini pogodak na susretu, u ogledu 23. kola skupine B Serie C protiv osmoplasiranog AlbinoLeffea, Špoljarić je postigao u 42. minuti utakmice. Odlično je Osijekov igrač primio loptu na vrhu šesnaesterca, fantastično okrenuo protivničkog braniča, te uz malo sreće poentirao za vrijedna tri boda.

Osim Špoljarića, koji je u igri bio do 61. minute susreta, u redovima Santarcangela je jednaku minutažu imao i Tomislav Štrkalj, dok je treći Osječki nogometaš na posudbi – Zoran Lesjak, odigrao svih 90+ minuta. Četvrti Hrvat u zapisniku Santarcangela – David Zabec, susret je odgledao s klupe za pričuve.

Nakon 23 odigranih kola Santarcangelo na kontu ima 22 boda te se nalazi na pretposljednjem mjestu prvenstvene ljestvice. Posljednji je Fano sa 16 osvojenih bodova.