Liga prvaka: Velika prednost Manchester Citya pred uzvrat; remi Juventusa i Tottenhama (VIDEO)

Zanimljive su bile prve dvije utakmice osmine finala Lige prvaka. Manchester City bio je siguran na St.Jakobs-Parku kod Basela, dok su neriješeno u sjajnom susretu u Torinu odigrali Juventus i Tottenham.

Basel 0-4 Manchester City

Manchester City praktično je osigurao plasman u četvrtfinale već nakon prve utakmice. Četiri prekrasna pogotka, za sigurnu prednost pred uzvrat na Etihadu. ‘Građani’ su poveli u 14. minuti, nakon kornera De Bruynea, Ilkay Gundogan glavom lijepo zabija za 0-1. Samo četiri minute kasnije bilo je 0-2, strijelac novog prekrasnog pogotka bio je Portugalac Bernardo Silva.

U 23. minuti bilo je jasno da Basel nema apsolutno nikakvu šansu. Udarac Aguera s distance iznenadio je domaću obranu i golmana, koji su jako loše reagirali, bilo je 0-3. Konačan rezultat postavio je Gundogan još jednim lijepim zgoditkom, ovog puta njemački reprezentativac u 53. minuti lijepo pogađa desnom nogom.

Juventus 2-2 Tottenham

Uzbdljivije i neizvjesnije bilo je u Torinu, gdje su također pala četiri pogotka, po dva na obje strane. Već nakon nešto više od minute igre, domaći su poveli, slobodni udarac izveo je Pjanić koji je uposlio Higuaina, a argentinski napadač iz voleja zabija za 1-0. U devetoj minuti činilo se kako će ‘Spursi’ doživjeti katastrofu. Kazneni udarac izborio je Bernardeschi nakon prekršaja Daviesa, a opet je precizan bio Higuain.

Gosti su se u igru vratili u 35. minuti. Alli je uposlio Kanea koji zaobilazi Buffona, i zabija za 2-1. Priliku da se vrati na dva gola prednost imao je Juventus u nadoknadi prvog dijela, nakon što je Aurier skrivio kazneni udarac. Priliku za hat-trick dobio je Gonzalo Higuain, koji ovog puta nije bio uspješan – zatresao je gredu.  Do važnog remija i važnog drugog gola u gostima Tottenham stiže u 72. minuti, strijelac je iz slobodnog udarca Christian Eriksen, nakon nešto lošije reakcije Buffona.

Uzvratni susreti između ovih protivnika na rasporedu su 7. ožujka.