Liga prvaka: Velika pobjeda za Atletico Madrid; dva preokreta u Gelsenkirchenu (VIDEO)

Champions League / Twitter

S večerašnje dvije utakmice završene su sve prve utakmice osmine finala Lige prvaka. U jako zanimljivim susretima Atletico Madrid ostvario je važnu prednost od 2:0 protiv Juventusa, dok je Manchester City slavio protiv Schalkea.

Atletico Madrid 2:0 Juventus

Dobro je Atletico otvorio susret, no u nekoliko navrata na startu utakmice nedostajao im je zadnji pas za neki opasniji udarac. Prvi je zaprijetio Juventus u devetoj minuti. S 30 metara iz slobodnog je udarca pucao Cristiano Ronaldo. Portugalac je pucao silovito, no lopta je išla po sredini gola pa je Jan Oblak to odbio u korner.

Sljedeća zanimljivost dogodila se u 25. minuti. De Sciglio je napravio prekršaj na Diegu Costi, sudac Felix Zwayer pokazao je na bijelu točku, no onda nakon konzultacije s VAR-om, dosuđen je ipak slobodni udarac. Prekršaj se dogodio ipak van šesnaesterca.

Iz tog slobodnog udarca zaprijetio je Griezmann. Pucao je Francuz, no Szczesny je to odbio u korner. Osim toga, vrijedi izdvojiti još dva detalja. Žute kartone u prvom su dijelu dobili Diego Costa i Thomas Partey, a zbog njih će propustiti uzvrat u Torinu.

Dobro je Atletico ušao u drugo poluvrijeme. Najprije je Griezmann u veliku šansu izbacio Diega Costu, a ovaj u jako lošoj završnici loptu šalje pored gola. U ovoj situaciji možda se i najbolje vidjelo da se španjolski reprezentativac nije davno oporavio od ozljede.

Već u 53. minuti, nova velika šansa. Koke je dobrom loptom uposlio Griezmanna, ovaj lijepo podigao, no lopta je završila na gredu. Ponovljena snimka pokazala je da je Szczesny tu loptu dirao, dovoljno da ne uđe u gol. U 54. minuti domaći su tražili penal nakon što je lopta pogodila Mandžukića u ruku, no iz VAR-a je javljeno kako se igra nastavlja dalje.

Atletico u 70. minuti zabija za 1:0. Alvaro Morata je zamijenio Costu, a u 70. minuti i zabio pogodak, no on je ipak poništen. Sudac je pregledao snimku, te je gol poništio zbog laganog guranja rukom španjolskog napadača.

Devet minuta kasnije Atletico je opet zabio, a ovog puta gol važi. Nakon gužve u korneru Morata je poslao loptu, ona se odbila od Bonuccija i stigla do Gimeneza, a urugvajski stoper šalje ju u mrežu za 1:0.

U 83. već je 2:0. Nakon kornera lopta dolazi do Diega Godina, a i drugi urugvajski stoper se upisuje u strijelce.

Do kraja utakmice Juventus je pokušavao ublažiti svoj poraz, no nisu uspjeli. Najbolju šansu imali su u 90. minuti kada Ronaldo dodaje loptu iz slobodnog udarca za Bernardeschija, a njegov šut sjajno brani Oblak.

Schalke 2:3 Manchester City

Prvo poluvrijeme proteklo je očekivano u nadmoći Manchester Citya. ‘Građani’ su i poveli, no domaća momčad onda je iz dva kaznena udarca stigla do preokreta.

U sedmoj minuti prvi je zaprijetio Aguero nakon centaršuta, no njegov udarac dobro je obranio Fahrmann.

U 18. minuti gosti su stigli do vodstva. Poigravala se domaća obrana i pogriješila, to je iskoristio David Silva koji je ukrao loptu a onda uposlio Sergia Aguera kojem nije bilo teško postići svoj treći pogodak u Ligi prvaka.

U 25. minuti prva prijetnja Schalkea, prošao je Uth i dobro pucao, no lopta je otišla pored gola. U 33. minuti sviran je penal za domaće. Nakon udarca rukom je igrao Nicolas Otamendi, a sudac Carlos Del Cerro je uz pomoć VAR-a svirao kazneni udarac. Precizan izvođač bio je Nabil Bentaleb.

U 43. minuti domaća je momčad dobila novi penal. Prekršaj je napravio Fernandinho, a španjolski sudac opet je pokazao na bijelu točku. I ovog puta odgovornost je preuzeo Nabil Bentaleb, Ederson ga je pročitao i dirao tu loptu, no uz malo sreće, ušla je u gol i domaći su preokrenuli.

U završnici poluvremena, sjajan udarac Bernarda Silve u četvrtoj minuti nadoknade, no lopta je otišla preko gola. Već u samom startu drugog dijela City je zaprijetio. Kevin de Bruyne je pucao, no njegov udarac blokiran je u zadnji trenutak. Pokušavao je i dalje gost, vrijedi izdvojiti i pokušaj iz 56. minut Gundogana, ali je lopta otišla pokraj gola. Novi problem je zadesio goste u 68. minuti. Otamendi je skrivio prekršaj, a sudac mu je pokazao drugi žuti karton.

Ipak, momčad Pepa Guardiole preokreće rezultat i s igračem manje. U 85. minuti sjajno iz slobodnog udarca pogađa Leroy Sane, svom bivšem klubu.

U 90. minuti gosti potpuno preokreću rezultat. Golman Ederson šalje sjajnu loptu i bilježi asistenciju, Oczipka je jako loše čuvao Sterlinga, a engleski nogometaš postavlja konačnih 2:3.