Liga prvaka: Šahtar bolji od Rome; remi Seville i Manchester Uniteda (VIDEO)

Večerašnjim utakmicama kompletirane su prve utakmice osmine finala Lige prvaka. Šahtar je u Kharkivu svladao Romu nakon preokretu, dok su u prvom susretu neodlučeno odigrali Sevilla i Manchester United.

Šahtar 2-1 Roma

Vrijednu ali ne veliku prednost u prvoj je utakmici ostvario ukrajinski Šahtar. Oni su na svom terenu nakon preokreta svladali Romu, bilo je 2-1. Bolje je počelo za Romu, jer su na poluvrijeme otišli s prednošću zahvaljujući pogotku mladog veznjaka Cengiz Undera.

Šahtar se vratio odmah startom drugog dijela. Ferreyra je primio loptu, lako se obračunao s grčkim stoperom Manolasom, te je izjednačio na 1-1.

Konačan preokret i pobjedu ukrajinskoj momčadi osigurao je Fred. Sjajni Brazilac pogodio je prekrasno iz slobodnog udarca u 71. minuti.

Sevilla 0-0 Manchester United

U drugoj utakmici večeri nije bilo golova. Domaća Sevilla je bila dosta bolji protivnik i stvorili su nekoliko izglednih prilika za gol, ali gosti su uspjeli sačuvati svoju mrežu, ponajviše zahvaljujući svom sjajnom vrataru, Davidu de Gei.