Liga prvaka: Real Madrid se porazom pridružio Juventusu u finalu (VIDEO)

Momčad Atletico Madrida svladala je Real Madrid u uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka rezultatom 2-1, ali to im nije bilo dovoljno za ulazak u finale. Sigurna pobjeda Reala u prvom susretu od 3-0 očekivano je bila i presudna.

Atletico je sjajno krenuo u prvo poluvrijeme i pokazao veliku agresivnost. Najprije su dva puta zaprijetili Keyloru Navasu da bi nakon toga u razmaku od četiri minute postigli dva zgoditka i vrlo brzo znatno smanjili prednost Reala. Njihova dominacija u drugom dijelu prvog poluvremena znatno se smanjila a na samom kraju prvog dijela Isco je smanjio na 2-1 čime je poprilično ugasio nade domaćih.

Sjajno je Atletico krenuo u utakmicu, s ogromnom željom i pritiskom. Veliku priliku imao je Carrasco već u osmoj minuti, ali je dugo čekao u kaznenom prostoru pa su gostujući braniči to počistili.

U 12. minuti nakon kornera je najviše skočio Saul Niguez, te lijepo pogodio za vodstvo Atletica od 1-0.

Samo tri minute nakon toga, Varane je srušio Torresa, a Cakir je pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač bio je Antoine Griezmann, tako da je utakmica već u 16. minuti postala vrlo neizvjesna usprkos velikoj prednosti Reala.

Nade Atletica umanjene su u 42. minuti kada je Real smanjio rezultat na 2-1. Sjajno je po lijevoj strani prošao Benzema koji je izbacio tri igrača i poslao povratnu loptu na Kroosa. Kroosov udarac brani Jan Oblak, ali na odbijanac je naletio Isco koji je pospremio loptu u mrežu.

Prva prijetnja u drugom dijelu viđena je u 49. minuti kada je Griezmann iz slobodnog udarca gađao preko gola Navasa. U 66. minuti Atletico je mogao povisiti vodstvo na 3-1, ali goste je s dvije sjajne reakcije spasio Navas.

Danilo i Ramos nisu uspjeli zaustaviti Carrasca, ali je njegov udarac sjajno obranio Navas, lopta se odbila na glavu Gameira, ali je Kostarikanac još jednom fenomenalno reagirao.

U 69. minuti je nakon kornera volej zahvatio Luka Modrić, a loptu je u mrežu Oblaka produžio Cristiano Ronaldo, koji je ipak bio u zaleđu. Minutu kasnije, na drugoj je strani iz okreta sjajno pucao Griezmann, ali je Navas još jednom dobro reagirao. U 74. minuti gosti su zaprijetili preko Benzeme, ali je njegov udarac glavom zatresao samo vanjski dio mreže.

Luka Modrić odigrao je svih 90 minuta, Mateo Kovačić utakmicu je proveo na klupi, dok kod gostiju zbog ozljede nije nastupio Šime Vrsaljko. Finalna utakmica između Juventusa i Reala igra se 3. lipnja u Cardiffu.