Liga prvaka: Rashford za preokret Uniteda kod PSG-a; Porto izbacio Romu (VIDEO)

Champions League / Twitter

Nakon Ajaxa i Tottenhama, večeras smo dobili nova dva četvrtfinalista Lige prvaka. To su Manchester United i Porto, koji su odlučujuće pogotke za prolazak dalje postigli iz kaznenih udaraca.

PSG – Manchester United

Nakon velikih 0:2 u Manchesteru, činilo se kako će to biti dovoljno Parižanima za plasman u četvrtfinale Lige prvaka. No, nakon Barcelone i onih 6:1, nije bilo nemoguće očekivati preokret i večeras. United je u Pariz stigao bez ogromnog broja prvotimaca. Solskajer nije mogao računati
na Pogbu, Matića, Herrere, Jonesa, Mate, Martiala, Lingarda, Sancheza, Valencije i Darmiana. Ipak, i bez njih, United je uspio preokrenuti iako nije odigrao dobru utakmicu. PSG je prokockao svoju prednost, te je United tako postao prvi tim koji je na domaćem terenu izgubio s dva razlike a onda u uzvratu u gostima prošao dalje.

Za preokret u ovom uzvratu gostima je trebao rani pogodak. Upravo to se i dogodilo. Kehrer je pogriješio, vratio je loptu između svoje obrane i Buffona, a to je iskoristio Romelu Lukaku koji zaobilazi talijanskog vratara i zabija za 0:1.

Nakon toga, uslijedio je veliki pritisak PSG-a. Gostujuća momčad u potpunosti je sakrila loptu engleskom timu i već u 11. minuti stiže do poravnanja. Loše je reagirala obrana Uniteda, Mbappe je uposlio Bernata, lijevi bek ostao je sam i pogodio mrežu gostiju za 1:1.

Dvije minute kasnije Alves se našao u dobroj situaciji, no njegov volej odlazi preko gola. Juan Bernat koji je danas postigao svoj treći zgoditak u Ligi prvaka ove sezone našao se u velikoj šansi u 20. minuti, no čekao je dugo a onda i pucao ravno u De Geu koji to brani.

U 30. minuti United iz nove greške domaćih stiže do novog vodstva. Iz daljine puca Marcus Rashford, Gianluigi Buffon jako loše reagira i odbija loptu ravno pred Lukakua, a Belgijac zabija svoj drugi pogodak danas.

Nakon toga, PSG je kao i cijelu utakmicu PSG je nastavio s laganom dominacijom. No, iz svoje igre nisu uspijevali kreirati šansu za novo poravnanje. U 56. minuti Di Maria šalje loptu u mrežu, no pogodak je poništen zbog zaleđa. U 72. minuti Mbappe je kreirao novu šansu za PSG, ubacio je loptu paralelno s gol crtom, no u zadnji tren to je izbio Young.

Kako se približavao kraj utakmice United je pokušavao sa što više dolaziti na polovicu PSG-a. Gostima su nedostajala i napadačka rješenjima s klupe, pa je Ole Gunnar Solskjaer posezao za rješenjima u mladim i neiskusnim igračima kao što je 19-godišnji Chong i 17-godišnji Greenwood.

Ipak, u završnici utakmice United uspijeva stići do pogotka koji ih vodi u četvrtfinale. U prvoj minuti sudačke nadoknade nakon udarca Dalota lopta je u ruku pogodila Kimpembea. Sudac Damir Skomina najprije je pokazao na korner, no nakon što je pogledao snimku, pokazao je na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Marcus Rashford, a mladi napadač Uniteda sigurno je izveo taj penal, te je odveo svoju momčad u četvrtfinale.

Porto – Roma

Prvi je zaprijetio Porto. U desetoj minuti iz dobre situacije Telles puca pored gola. Domaća momčad opet prijeti u 21. minuti, kada Corona s vrha šesnaesterca puca preko gola.

Nakon dvije šanse, Porto u 26. minuti stiže do vodstva. Manolas je izgubio loptu od Marege, preuzeo ju je Corona i povukao naprijed koji je poslao lijevo za Maregu, a ovaj asistira Tiquinho Soaresu za 1:0.

U 37. minuti Roma iz kaznenog udarca poravnava rezultat. Eder Militao je napravio prekršaj, a Daniele De Rossi sigurno pogađa za 1:1.

Nakon primljenog pogotka opasniji je bio opet Porto. To im se vratilo u 52. minuti kada Corona s lijeve strane ubacuje sjajnu loptu, a na pravom mjestu našao se Moussa Marega koji pogađa za 2:1.Koliko je ovaj napadač Portu nedostajao u prvoj utakmici najbolje se možda vidjelo tek sada.

Promjene rezultata do kraja drugog poluvremena nije bilo pa je utakmica otišla na produžetke. Dvije šanse u drugom produžetku propustio je Edin Džeko koji je pogotkom praktično svoju momčad mogao poslati u četvrtfinale. Izdvajamo njegovu šansu iz 112. minute kada je u sjajnoj situaciji već prebacio Casillasa, ali Pepe čisti u zadnji trenutak.

U 114. minuti situacija u kaznenom prostoru Rome. Florenzi je povukao suparničkog igrača, a nakon pregledavanja snimke turski sudac Cuneyt Cakir pokazao je na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Alex Telles i sigurno pogodio za 3:1.