Liga prvaka: PSG slavio na Old Traffordu; Romi minimalna prednost protiv Porta (VIDEO)

Champions League / Twitter

Danas su odigrane prve dvije utakmice osmine finala Lige prvaka. PSG je na Old Traffordu ostvario veliku pobjedu protiv Manchester Uniteda, dok je Roma slavila protiv Porta.

Velika pobjeda PSG-a na Old Traffordu

PSG je ostvario veliku pobjedu na Old Traffordu te pred uzvrat na Parku Prinčeva ima veliku prednost. Momčad Thomasa Tuchela slavila je s 0:2, te tako stigla do važne pobjede i golova u gostima protiv Manchester Uniteda.

Prilično mirno bilo je prvo poluvrijeme. Tek nekoliko laganih udaraca i pet žutih kartona jedva je vrijedno spomena. Izdvajamo tek pokušaj Di Marije u šestoj minuti kada je lijevom nogom pucao pokraj gola. Prvu ozbiljniju šansu vidjeli smo u 23. minuti kada se u šansi našao Mbappe, no pucao je malo pored gola. Ipak, ponovljena snimka pokazala je da se radilo o zaleđu, tako da je pogodak bio i postignut, bio bi poništen. Gostujuća momčad imala je veliku podršku svojih navijača iako se utakmica igrala u Manchesteru. Raspjevani Parižani bodrili su svoju momčad, a na stadionu ih je bilo oko četiri tisuće.

Prva veća prilika viđena je u 53. minuti. Opet se u sjajnoj šansi našao Mbappe no njegov udarac sjajno brani De Gea. No, iz tog kornera gosti stižu do vodstva. Jako je loše reagirala obrana Manchestera, Presnel Kimpembe je ostao sam na drguoj vratnici i nogom zabija za 0:1.

Tri minute kasnije moglo je već biti 0:2. Nakon kornera volej je dočekao Dani Alves, lopta je pogodila Pogbu i otišla malo pokraj gola domaćina. U 59. minuti vidjeli smo napokon pokušaj i domaćih, no Hererrin udarac odlazi pokraj gola.

U 60. minuti Parižani stižu do povećanja svog vodstva. Dobru loptu na lijevoj je strani dobio Di Maria, uposlio je Kyliana Mbappea, Bailly je kasnio, a mladi Francuz loptu lagano šalje pokraj španjolskog vratara.

Tri minute kasnije Mbappe je mogao postići svoj drugi pogodak i potpuno potopiti United. Našao se u sjajnoj situaciji pred golom domaćina, pokušao je prebaciti De Geu, no ovaj rukom sjajno zaustavlja njegov udarac. Osim što je Ole Gunnas Solskjaer na poluvremenu morao mijenjati čak dva igrača zbog ozljeda – Lingarad i Martiala, u završnici utakmice dogodio se novi problem za njega. Naime, njegov najbolji veznjak Paul Pogba, isključen je zbog drugog žutog kartona, te Norvežanin neće moći računati na njega u uzvratnom susretu.

Za Manchester United ovo je prvi europski poraz od više od jednog gola razlike na Old Traffordu u povijesti.

Roma golovima 19-godišnjeg Zaniola svladala Porto

Roma je rezultatom 2-1 (0-0), pred 51 727 gledatelja na Olimpicu, svladala Porto. Dvostruki strijelac za Romu bio je 19-godišnji Nicolo Zaniolo, dok je pogodak za goste postigao Adrian Lopez.

Tijekom prvih 45 minuta utakmice u Rimu gledali smo prilikama zaista siromašan nogomet. Ne može se reći da su obje momčadi igrale primarno orijentirane na obranu, dapače, no u gradnjama napada je i jedna i druga momčad primarno igrala strpljivo i bez pretjeranog rizika.

Zahvaljujući takvom pristupu bilježimo nekoliko neopasnih pokušaja s kojima ni Casillas ni Mirante nisu imali ni najmanjih problema. Jedinu pravu priliku vidjeli smo tako u 37. minuti kada je Edin Džeko, poslije odličnog ‘valjanja’ čuvara Militaoa, pucao desnom nogom u bliži kut vrata i pogodio stativu. Dojam je da je Casillas malo dirao loptu, no glavni sudac Makkelie nije pokazao na korner za domaćina.

U nastavku prva prijeti Roma. 19-godišnj Zaniolo odlično je u 50. minuti proigrao Cristantea koji se lijepo okrenuo na lijevu nogu, no njegov snažan udarac ide ravno u Casillasa koji odbija i ovaj pokušaj domaćih te čuva mrežu netaknutom.

U 57. minuti je Porto bio blizu pogotka. Korner je izveo Alex Telles, a u skoku je najviši Danilo Pereira koji glavom loptu šalje malo pored suprotne vratnice Miranteovih vrata.

U 67. minuti Casillas je opet bio dobro postavljen i sačuvao svoju mrežu. Pellegrini je na prizemno ubacivanje Cristantea s desne strane domaćeg napada snažno pucao s vrha šesnaesterca, no i taj pokušaj je išao ravno u 37-godišnjeg vratara.

Roma do rezultatske prednosti stiže u 70. minuti. Džeko je odlično leđima okrenut primio dodavanje El Shaarawja i produžio za usamljenog Zaniola, čiji udarac u suprotni kut odlazi u mrežu pored Casillasa za 1-0 Di Francescove momčadi. 19-godišnjem Zaniolu ovo je bio prvijenac u Ligi prvaka.

U 76. minuti Zaniolo postavlja 2-0 za Romu. Džeko je povukao kontru, pucao s nekih 18 metara i pogodio vratnicu, lopta se odbija na nogu Zanola koji mirno pogađa za veliko slavlje na Olimpicu.

Porto rezultatski zaostatak, uz dosta sreće, smanjuje u 79. minuti. Adrian Lopez (ušao u 68. umjesto Brahimija) je glavom smirio jednu dugu loptu za Soaresa, njegov traljav pokušaj udarca iz daljine se odbija do Lopeza koji matira Mirantea za 2-1. VAR provjerom suci su utvrdili da u ovoj situaciji nije bilo zaleđe, te je 31-godišnji Španjolac, zajedno s momčadi, mogao proslaviti svoj ovosezonski prvijenac u Ligi prvaka.

Nakon primljenog pogotka Roma je dosta ‘pala’ u igri, te su gosti dobrim dijelom dominirali događajima na travnjaku. Herrera je u 83. minuti snažnim udarcem loptu poslao malo pored vratnice Miranteovih vrata.

U 4. minuti sudačke nadoknade, tijekom perioda susreta u kojem je Porto igrom bio dosta opasniji i konkretniji, Roma je odigrala vrlo dobru kontru preko Džeke i Kolarova, čiji je snažan udarac iskosa s lijeve strane uspješno zaustavio Casillas.

Bila je to ujedno i posljednja spomena vrijedna situacija na susretu koji je, dojam je, prema prikazanom i okončan ‘realnim’ rezultatom. Uzvrat je na rasporedu 6. ožujka na ‘Zmajevom stadionu’.