Liga prvaka: Nova sedmica Liverpoola, Napoli u Europskoj ligi (VIDEO)

Završnih osam utakmica Lige prvaka odigrano je danas, te smo saznali sve sudionike osmine finala najelitnijeg nogometnog natjecanja.

Kao prvoplasirani, u osminu finala idu Manchester United, PSG, Roma, Barcelona, Liverpool, Manchester City, Bešiktaš te Tottenham. Kao drugoplasirane momčadi dalje idu Basel, Bayern, Chelsea, Juventus, Sevilla, Šahtar, Porto i Real Madrid.

Europsku ligu izborili su CSKA Moskva, Celtic, Atletico Madrid, Sporting, Spartak Moskva, Napoli, RB Leipzig i Borussia Dortmund.

Baš kao i protiv Maribora u Ljudskom vrtu, Liverpool je danas svladao Spartak Moskvu s visokih 7-0. Momčad Jurgena Kloppa tom je visokom pobjedom osigurala prvu poziciju u grupi E. Trostruki strijelac danas je bio Philippe Coutinho, dva je dodao Sadio Mane, a po jedan Firmino i Salah. Posljednjih pola sata za goste je igrao i naš Mario Pašalić. Liverpool natjecanje kroz grupe završava na prvoj poziciji s 12 bodova, dok je Spartak treći sa šest.

U drugoj utakmici ove grupe, bodove su podijelili Maribor i Sevilla. Povela je domaća momčad pogotkom Tavaresa već u desetoj minuti, no gosti iz Španjolske do boda stižu pogotkom Gansa u drugom dijelu. Sevilla je osigurala plasman u osminu finala s devet bodova na drugoj poziciji, dok je Maribor skupinu završio na posljednjem mjestu s tri boda.

Prvi poraz upisala je momčad Manchester Citya u posljednjem kolu. Tri boda kojima ide u osminu finala pripala su Šahtaru, koji je slavio rezultatom 2-1. Povela je domaća momčad u 26. minuti preko Bernarda, da bi šest minuta kasnije preko Ismailya povisili na 2-0. Počasni pogodak za vodeću momčad engleskog prvaka postigao je Sergio Aguero u prvoj minuti nadoknade drugog dijela iz kaznenog udarca.

Plasman u osminu finala nije izborila vodeća momčad talijanskog prvenstva. U posljednjem kolu Napoli je poražen kod Feyenoorda 2-1. Poveli su gosti, već u drugoj minuti nakon gužve iz slobodnog udarca Zielinski je najviše profitirao, doveo je svoju momčad u vodstvo. U 33. minuti Jorgensen je poravnao na 1-1, da bi domaći u 83. minuti ostali bez Vilhene koji je isključen. Usprkos tome, domaći preko Justea dolaze do tri boda u prvoj minuti nadoknade. Od 60. minute u igri je za ‘Napolitance’ bio i naš Marko Rog. Napoli je sa šest bodova treći, dok su Feyenoordu ovo bili prvi bodovi.

U grupi G, jednoj od najneizvijesnijih skupina, Monaco je završio na posljednjoj poziciji bez pobjede. Danas je momčad Leonarda Jardima te prošlogodišnji polufinalist poražen s visokih 5-2 kod Porta. Domaći su nakon pola sata igre imali dva gola prednosti preko Aboubakara. U 38. minuti kod domaćih je isključen Felipe a kod gostiju Ghezzal zbog tuče. U posljednjoj minuti prvog dijela Porto vodi i 3-0, a strijelac je Brahimi. U drugom dijelu iz kaznenog udarca Glik smanjuje na 3-1, no nakon samo četiri minute Porto preko Tellesa stiže do četvrtog pogotka. U 78. minuti Falcao smanjuje na 4-2, a konačan rezultat dvije minute prije kraja postavlja Soares.

Kao prvoplasirana momčad grupe G dalje ide Bešiktaš. Turski prvak danas je svladao i RB Leipzig, rezultatom 1-2. U desetoj minuti gosti su poveli iz kaznenog udarca preko Alvara Negreda. Tri minute prije kraja njemačka je momčad izjednačila na 1-1 preko Keite, no u posljednjim minutama Talisca zabija za novo vodstvo turske momčadi i nova tri boda. Cijeli susret za Bešiktaš je odigrao Matej Mitrović. RB Leipzig je skupinu završio na trećem mjestu sa sedam bodova, dok je prvoplasirani Bešiktaš osvojio 14.

Prvu poziciju u grupi H samo je potvrdio Tottenham, koji je bez većih problema svladao ciparski APOEL s 3-0. U prvom dijelu Llorenete i Son, a u drugom N’Koudou pogađali su za pobjedu engleske momčadi. Tottenham je sa 16 bodova osvojio prvu poziciju, dok je APOEL završio posljednji sa samo dva boda.

U drugoj utakmici ove grupe između madridskog Reala i dortmundske Borussije bilo je jako zanimljivo. Već u osmoj minuti Mayoral je zabio za 1-0, da bi samo četiri minute kasnije Cristiano Ronaldo povisio na 2-0 devetim pogotkom u Ligi prvaka ove sezone. Pred kraj prvog dijela Aubameyang smanjuje na 2-1, a početkom drugog isti igrač izjednačuje na 2-2. Domaći desetak minuta prije kraja stižu do tri boda, na odbijenu loptu pucao je Lucas Vasquez, a golman gostiju loše reagirao. Do 63. minute za Real je igrao i Mateo Kovačić, Modrić je utakmicu proveo na klupi. Real je grupu završio na drugoj poziciji s 13 bodova, dok je Dortmund također imao samo dva, no ipak ide u Europsku ligu ispred APOEL-a.