Liga prvaka: Fenomenalni Ajax uvjerljivo svladao i prošao Real; pobjeda Tottenhama (VIDEO)

Champions League / Twitter

Dobili smo prva dva četvrtfinalista 64. izdanja Lige prvaka. Bez iznenađenja bilo je u Dortmundu gdje je Tottenham pobjedom potvrdio prolazak među osam najboljih, dok je sjajni Ajax s čak 1:4 svladao Real Madrid.

Real Madrid – Ajax

Utakmica je za Real počela jako dobro. U četvrtoj minuti zaprijetio je Raphael Varane koji pogađa gredu.

Brzo je taj promašaj kaznio Ajax. Kroos je pogriješio i izgubio loptu, Dušan Tadić je povukao i uposlio Hakima Ziyecha, koji zabija za vodstvo 0:1.

U 18. minuti opet prijeti Varane. Modrić je ubacio s lijeve strane, stoper domaćih puca lijevom nogom, no Onana je na mjestu.

U 18. minuti već je 0:2. Fenomenalan potez Dušana Tadića koji je prošao pored domaće ekipe, sve to ‘ukrasio’ piruetom i onda uposlio Davida Neresa koji pogađa za 0:2 i ogromno slavlje na gostujućem sektoru Santiago Bernabéua.

U 22. minuti nova šansa gostiju, no ovog puta strijelac drugog gola puca pored vrata. Minutu kasnije Real je zaprijetio preko Lucasa Vasqueza, no i njegov udarac brani Onana. Vasquez je pet minuta kasnije i napustio igru zbog ozljede, a do kraja prvog poluvremena Santiago Solari morao je mijenjati i Viniciusa koji se također ozlijedio i u suzama napustio travnjak. U igru su ušli Bale i Asensio.

U 33. minuti Ziyech opet prijeti. Dobro puca s 20-ak metara, no ovog puta Courtois uspijeva ubilježiti obranu. Real je u 42. minuti mogao potpuno izjednačiti konačan rezultat, Bale je prošao i lijepo pokušao, no goste spašava vratnica.

Real je puno bolje otvorio drugo poluvrijeme. Činilo se da će madridski tim u drugom dijelu bolje odigrati, no taj pritisak trajao je ne baš dugo. Zaprijetio je Asensio u 49. minuti, a onda i Benzema u 59. minuti. Ipak, u 62. minuti Ajax zabija i treći. Fenomenalnu utakmicu pogotkom je okrunio Dušan Tadić koji sjajno zabija za 0:3. Dugo se čekala odluka VAR-a, jer je bilo upitno je li lopta ranije prešla liniju i je li sudac Brych trebao pokazati na aut za Madriđane, no gol je ipak priznat.

U 68. minuti Onana brani udarac Balea, ali se dvije minute kasnije domaća momčad bar na kratko vraća u igru. Reguilon je uposlio Asensia, a ovaj zabija za 1:3.

Nada za Madriđane nije dugo trajala. Samo dvije minute kasnije Ajax stiže i do četvrtog zgoditka. Lasse Schone izveo je slobodnjak s lijeve strane i postigao jedan zaista fenomenalan pogodak. Domaća obrana očekivala je ubačaj, no Danac je iznenadio kompletnu ekipu Solarija, kao i Courtoisa koji je jako loše reagirao.

Imao je Real priliku u 84. minuti smanjiti zaostatak. Izgubili su gosti loptu i Real je imao čistu priliku, Modrić je uposlio Benzemu koji se okliznuo, a na drugoj stativi Onana dobro zatvara Balea. U 87. minuti Ziyech je mogao petardom upotpuniti potop Reala, ali je promašio stopostotnu šansu.

Dortmund – Tottenham

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo domaćoj momčadi. Njemački predstavnik utakmicu je završio s čak 11 udaraca prema golu dok su gosti pucali tek jednom. Mogao je Dortmund smanjiti prednost Tottenhama iz prve utakmice, no Spursi se na ‘nuli’ u prvom dijelu moraju zahvaliti Hugu Llorisu.

Prvu prijetnju od domaćih vidjeli smo u 21. minuti kada francuski vratar bilježi prvu intervenciju nakon udarca Marca Reusa. U 31. minuti jedina prijetnja Tottenhama iz prvog dijela, Son je pucao ali pored gola. Tri minute kasnije u kaznenom prostoru gostiju našao se Weigl, ali Lloris je ubilježio novu obranu. U 37. minuti Lloris brani i pokušaj Sancha.

U završnici poluvremena najbolja šansa Dortmunda, no Lloris sjajno lijevom rukom brani udarac Gotzea.

Promašaji Dortmunda kažnjeni su odmah na startu drugog dijela. Sissoko je sjajno poslužio Kanea, a Englez zabija za vodstvo Spursa. Dortmund je u tom trentuku primio prvi pogodak u Ligi prvaka ove sezone na svom terenu.

Tada je već bilo jasno da su šanse Dortmunda za čudo minimalne. Do kraja utakmice zaprijetili su još dva puta, ali Pulisic u 76. minuti pucao preko gola, dok je udarac Paca Alcacera u 89. minuti obranio Lloris.