Liga prvaka: Bez pobjednika na Santiago Bernabeu; Liverpool deklasirao Maribor (VIDEO)

Danas su odigrane utakmice trećeg kola Lige prvaka u grupama E, F, G i H. U Mariboru je Liverpool visoko slavio s 0-7, dok u najzanimljivijem susretu večeri između Real Madrida i Tottenhama nije bilo pobjednika. Veliku pobjedu ostvario je i Spartak iz Moskve, koji je s čak 5-1 porazio Sevillu.

Liverpool deklasirao Maribor

Liverpool je prilično lako stigao do svoje prve pobjede u Ligi prvaka ove sezone. Momčad Jürgena Kloppa gostovala je u trećem kolu na Ljudskom vrtu, te je s čak 0-7 svladala slovenskog prvaka. Već u prvom dijelu ‘Redsi’ su riješili pitanje pobjednika pogocima Firmina, Coutinha te dva Salaha. U drugom su se dijelu u strijelce upisali i Oxlade-Chamberlain, Arnold te još jednom Roberto Firmino. Nakon tri kola, neporaženi Liverpool dijeli prvu poziciju grupe E s pet bodova, koliko ima i Spartak iz Moskve. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret.

Prva pobjeda Spartaka

Spartak je do svoja tri boda stigao sjajnom izvedbom pred svojim navijačima. Ruski prvak svladao je španjolsku Sevillu s čak 5-1. Domaći su poveli pogotkom Promesa, no Kjaer je poravnao na 1-1 u 30. minuti. Susret se riješio u drugom dijelu kada je tim iz Moskve postigao čak četiri zgoditka. Još jednom je Promes bio strijelac, a pogađali su i Melgarejo, Glushakov te Luiz Adriano. Naš Mario Pašalić u igru je ušao s klupe u 57. minuti.

Stopostotni Manchester City

Nakon tri kola stopostotan je Manchester City. ‘Građani’ su na Etihadu večeras pobijedili Napoli s 2-1. U susretu vodećih momčadi Engleske i Italije prva dva pogotka pala su vrlo rano. Već nakon 13 minuta bilo je 2-0 pogocima Sterlinga i Gabriel Jesusa. Imali su domaći još nekoliko sjajnih situacija da povećaju vodstvo od kojih treba izdvojiti prečku koju je pogodio de Bruyne. Veliku priliku imao je Napoli da smanji zaostatak u 38. minuti. Nakon što je Walker skrivio kazneni udarac, loše je pucao Dries Mertens, pa je Ederson to uspio obraniti. U drugom dijelu domaći su se opustili, a drugi kazneni udarac Napolitanci su dobili u 73. minuti. Ovog puta je odgovornost preuzeo Diawara, koji je bio precizan. Nakon tri kola, prvi Manchester ima devet bodova, dok je Napoli na samo tri. Marko Rog utakmicu je odgledao s klupe.

Pobjeda Šahtara u Nizozemskoj

Važna tri boda osvojio je Šahtar u borbi za nokaut fazu. Ukrajinski je prvak bio bolji od Feyenoorda. Nizozemski je prvak poveo već u osmoj minuti pogotkom Berghuisa, no gosti su do poravnanja stigli već u 24. minuti preko Bernarda. Početkom drugog dijela Bernard ponovno pogađa, te donosi tri boda svojoj momčadi. Feyenoord nakon tri kola nema bodova te je postigao samo dva gola, dok je Šahtar drugi sa šest, tri manje od Manchester Citya.

Stopostotni Bešiktaš i loši Monaco

Osim Citya, stopostotni učinak ima i Bešiktaš. Oni su večeras u Kneževini svladali Monaco s 1-2, te tako ostvarili veliki korak ka nokaut fazi. Monaco je poveo nakon pola sata igre, lijepim pogotkom Falcaaa, no gostima je samo četiri minute trebalo da izjednače. Odličan ubačaj Quaresme s desne strane u gol pretvara Cenk Tosun. Isti igrač turskom timu donosi i pobjedu, pogotkom u 54. minuti. Nakon tri kola prvoplasirani Bešiktaš ima devet bodova u grupi G, dok je Monaco posljednji sa samo jednim bodom.

Pet u prvom – nula u drugom

Zanimljivo prvo poluvrijeme moglo se gledati na Red Bull Areni, gdje je palo čak pet golova. Leipzig je poveo u osmoj minuti pogotkom Orbana, no gosti su preko Aboubakara izjednačili u 18. minuti. Loše je reagirala obrana Porta u 38. i 41. minuti, kada je Forsberg, odnosno Augustin pogodio mrežu Ikera Casillasa. Minutu prije kraja prvog dijela portugalski je doprvak smanjio prednost njemačkog tima na 3-2 pogotkom Marcana, što je na kraju bio i konačan ishod. Leipzig je nakon tri kola prikupio četiri boda i zauzima drugu poziciju, dok Porto ima tri na trećoj poziciji.

Remi Reala i Tottenhama

Utakmica s najvećim očekivanjima igrala se na Santiago Bernabeu, između Real Madrida i Tottenhama. U prvom dijelu prvog poluvremena gosti su ‘zakinuti’ za kazneni udarac, nakon što je Casemiro oštro startao na Llorentea.

Spursi su ipak prvi došli do pogotka. Prvi kod lopte nakon ubačaja s desne strane u 28. minuti bio je Kane koji puca, a Varane nespretno mijenja smjer lopte te pogađa vlastitu mrežu. Ono što nije suđeno Tottenhamu, jeste Realu. U 43. minuti Aurier ruši Kroosa, a precizan je s bijele točke Cristiano Ronaldo. U drugom dijelu rezultat se nije mijenjao, no treba izdvojiti tri prilike. U 54. minuti Lloris sjajno brani pokušaj Benzeme glavom, da bi na drugoj strani Keylor Navas obranio pokušaj Kanea u situaciji jedan na jedan u 72. minuti. Pet minuta kasnije dobro je pucao i Eriksen, no i njegov udarac zaustavlja Navas.

Bez pobjednika i na Cipru

Istim rezultatom (1-1) odigrana je utakmica i na Cipru, gdje su bodove podijelili APOEL i njemački Dortmund. Nakon prvog dijela bez golova, domaći stižu u vodstvo u 62. minuti pogotkom Potea. Pet minuta kasnije Sokratis izjednačuje pogotkom iz kornera, no do kraja gosti ne uspijevaju ozbiljnije zaprijetiti i osvojiti tri boda. Nakon tri kola u grupi H vode Tottenham i Real Madrid sa sedam bodova, dok Borussia i APOEL imaju po jedan.