Liga prvaka: Barcelona slavila na Old Traffordu; remi Ajaxa i Juventusa (VIDEO)

UEFA Champions League / Twitter

U utakmicama četvrtfinala Lige prvaka Barcelona je na Old Traffordu ostvarila prednost od 0:1 pred uzvrat, dok je u susretu u Amsterdamu završeno 1:1.

Manchester United 0-1 Barcelona

U prvoj četvrtfinalnoj utakmici na Old Traffordu Barcelona je s minimalnih 0:1 svladala Manchester United te tako ostvarila prednost pred uzvrat za šest dana.

Uvod utakmice pripao je Barceloni, domaća momčad odlučila se na gustu obranu, pa su čak i Lukaku i Rashford na startu utakmice često bili na svojoj polovici. U četvrtoj minuti domaći dobivaju šansu iz slobodnog udarca, no Marcus Rashford nije precizan.

Već u 12. minuti Barcelona dolazi do vodstva. Busquets je lijepo uposlio Messija, ovaj sjajno šalje na drugu stranu za Luisa Suareza koji puca glavom. Lopta ulazi u mrežu, a gol je pripisan kao autogol Shawa kojeg je lopta malo zakačila.

U 36. minuti nova dobra šansa za Barcelonu. Lindelof nije dobro reagirao i to je iskoristio Luis Suarez, Urugvajac ostavlja loptu za Coutinha koji tuče iz prve, ali De Gea sjajno nogom brani njegov udarac.

Solskjaerova momčad dobro je otvorila drugo poluvrijeme. Bili su jako agresivni i dobro su pritisnuli Barcelonu. Ipak, to nisu uspijevali okruniti nekom dobrom šansom a onda i pogotkom. Prva prijetnja u drugom dijelu viđena je u 65. minuti, dobru loptu dobio je Luis Suarez koji izlazi u šansu, puca na prvu, ali lopta odlazi pored gola. Imala je Barcelona još jednu dobru situaciju u drugom dijelu kada je Shaw u posljednji trenutak reagirao i izbio loptu isrped Luka Shawa. Iz drugog dijela za domaće izdvojimo tek pokušaj Rashforda, kada mu je loptu na volej ispucao Ter Stegen, ali je engleski nogometaš loše zahvatio loptu.

Barça je tako osigurala prednost pred uzvrat koji se za šest dana igra na Camp Nou.

Ajax 1-1 Juventus

Ajax je još jednom pokazao da se radi o vrlo kvalitetnoj ekipi. Nakon Real Madrida, odlično su igrali i protiv Juventusa, a na kraju su uspjeli osvojiti tek remi, 1:1.

Dobro je susret otvorila domaća momčad koja je vrlo dobro pritiskala goste. Prvu priliku ipak je imao Juventus koji u drugoj minuti prijeti preko Bernardeschija, čiji udarac odlazi preko gola. U 18. minuti dobro puca Hakim Ziyech, ali njegov udarac sjajno brani Szczesny.

Bernardeschi se opet našao u šansi u 37. minuti, no i ovog puta nije bio precizan. Lopta je sada otišla pokraj gola.

U samoj završnici prvog dijela do vodstva ipak stiže Juventus. Proradila je portugalska kombinacija kada s desne strane u 45. minuti Cancelo ubacuje za Ronalda, a ovaj zabija za vodstvo momčadi iz Torina.

Drugo poluvrijeme počelo je za Ajax kao iz snova. Lopta je krenula s centra, strpljivo su domaći gradili napad, loše je reagirao i Cancelo, a David Neres jako lijepo zabija za 1:1.

U 51. minuti Neres se opet upisuje u strijelce, ali ovog puta gol je poništen zbog zaleđa.

Iz drugog dijela izdvajamo još dvije sjajne prilike. U 81. minuti Jurgen Ekkelenkamp je dobio jako dobru loptu u kaznenom prostoru i pucao, ali Szczesny bilježi još jednu jako dobru intervenciju. Četiri minute kasnije mogao je i Juventus do drugog gola, ali Douglasa Costa zaustavlja vratnica.

Baš kao i na Camp Nou, uzvrat u Torinu igra se za šest dana.