Letica u posljednjim trenucima donio pobjedu Hajduku (VIDEO)

Hajduk je iskoristio pobjedu Lokomotive nad Dinamom te je u dramatičnom susretu 25. kola HT Prve lige slavio protiv Istre 1961 rezultatom 3:2 (1:1) približivši se Plavima na šest bodova zaostatka.

Junak pobjede je bio mladi vratar Karlo Letica koji je postigao pobjednički zgoditak u 96. minuti utakmice.

Sam susret su bolje otvorili Bili koji su u vodstvo došli u 15. minuti susreta. Hamza je oduzeo jednu loptu na sredini igrališta koja potom dolazi do Saida. Napadač Hajduka je potom proslijeđuje Kovačeviću koji povratnom loptom pronalazi Juranovića, asistenta za pogodak Gyurcsa. Bila je to druga utakmica u nizu u kojoj se mađarski ofenzivac upisao u strijelce.

Istra 1961 do izjednačenja dolazi 12 minuta kasnije kada je Matas nakon prodora po desnoj strani asistirao Vojnoviću koji matira nemoćnog Leticu.

Gosti do potpunog preokreta dolaze u 53. minuti kada je Čuljak ubacio, a prvijenac u dresu Zeleno-žutih postiže Matei.

Hajduk je potom pritisnuo goste te do izjednačenja dolazi u 70. minuti kada nakon ubačaja iz kornera Bašića zgoditak postiže Said.

Momčad Željka Kopića je u potom u posljednjih nekoliko minuta dva puta pogađala gredu, prvo je to napravio Toma Bašić iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, a potom je zamalo precizan bio i Said.

Bili do pobjede ipak dolaze u posljednjem napadu na utakmici. Nakon što je Čuljak napravio prekršaj zbog kojeg je dobio drugi žuti karton iz slobodnog udarca je ubacio Bašić, obrana Istre 1961 izbacuje loptu do Kožulja koji pronalazi Leticu za veliku slavlje domaćina.

Kolo se nastavlja u nedjelju kada se od 15 sati sastaju Inter-Zaprešić i Rijeka, a od 17 sati igra se slavonski derbi Cibalije i Osijeka.

Od 17 sati na Poljudu u sklopu 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige počinje dvoboj između Hajduka i Istre 1961.

Bit će to treći međusobni ovosezoni sraz ove dvije momčadi, a u prethodna dva pobijedili su Bili. Na prvom susretu odigranom na Poljudu Hajduk je slavio sa 2:0 dok je na Aldo Drosini u debiju Željka Kopića na klupi splitskog kluba bilo 1:3.