Lakrdija na štetu Varteksa se nastavlja; nova zvijezda Marko Đurđek (VIDEO)

Screenshot/YouTube NKVarteksVz

U utakmici 7. kola 3. HNL Varteks je rezultatom 1-3 poražen od gostiju iz Koprivnice, istoimenog imena.

Susret je ponovno obilježilo sudačko treniranje živaca, te strpljenja igrača i navijača Varteksa. Nakon nedavne predstave Marija Petrovića, nadahnuto izdanje sudaca delegiranih navijačkom Varteksu, nastavilo se i danas.

>> HNS-ova briga o nogometu; snimka trećeligaške verzije ‘slučaja Soudani’ (VIDEO)

U prvom poluvremenu domaćini su pokazali kako postoji želja za osvajanjem bodova, ali nisu uspjeli stvoriti veću priliku, kao ni gosti. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

U nastavku su se probudile obje ekipe, ali ‘Bumbari’ su ponovno gledali kako im ‘momak u žutom’ odnosi pobjedu. Sjurio se u protivnički šesnaesterac Šoštarić, zaobišao vratara, koji ga tada ruši, ali Marko Đurđek iz Turčina ostaje nijem. Evidentnu namjeru protivničkog vratara Kurtanjeka da rukama spriječi igrača, a ne loptu, glavni je sudac osim kaznenim udarcem, (zbog ignoriranja lopte) trebao sankcionirati i crvenim kartonom za Kurtanjeka.

Uslijedio je bijes domaćih navijača, te očita dekoncentracija jednako frustriranih igrača, što je rezultiralo vodstvom gostiju, do kojeg su stigli preko Brckovića u 60. minuti. Petnaest minuta poslije na 0-2 povisio je Jambrušić, te pokazao zašto je najbolji strijelac prvenstva.

Nakon ‘slijepila’ na drugoj strani travnjaka, Đurđeku se odjednom na suprotnoj počelo priviđati, pa je tako bez problema pokazao na bijelu točku za goste, te za start žutim kartonom sankcionirao vratara Varteksa, koji blago rečeno ničim nije pokazao namjeru za rušenjem protivničkog igrača.

Nakon jasne demonstracije što za Đurđeka znači pojam kriterij, svjedočili smo i još dvama pogocima. Nadu u bod Varteksa na Slobodi vratio je Marjanović pet minuta prije kraja, a konačan rezultat postavio je Jambrušić svojim drugim pogotkom u drugoj minuti nadoknade.

Igrači i navijači Varteksa bili su vidno nezadovoljni, a White stonesi odlučili su ‘porazgovarati’ s glavnim sucem nakon utakmice, delegat Goran Lučić zabilježio je i “polijevanje sudaca” pri izlasku s travnjaka…

Sljedeća utakmica koja čeka ‘Bumbare’ na rasporedu je u srijedu, 4. listopada, kada im u goste stiže Mladost iz Varaždinskih Toplica.

Hoće li u tom susretu Varteks konačno dočekati da mu nogometnu pravdu dijeli prihvatljivo ozbiljan i sposoban sudac, ili će se lakrdija sa sudačkim greškama na štetu navijačkog Varteksa i dalje nastaviti?