Lak posao za Maribor i Olimpiju, Glavina na brojci deset

Protekli vikend nije donio promjene na vrhu ljestvice Prve lige Telekom Slovenije. Nakon 18. kola vodeći Maribor i dalje drži bod prednosti ispred Olimpije, dok su se Domžale učvrstile na trećoj poziciji.

Unatoč izostanku reprezentativca Milivoja Novakovića zbog ozljede Maribor očito nema problema u napadačkom dijelu momčadi. Na domaćem susretu protiv gostiju iz Krškog “Vijoličasti” su pitanje pobjednika riješili već u prvom poluvremenu, u kojem su postigli čak četiri pogotka. dok su u nastavku susreta spustili tempo i utakmicu mirno proveli kraju.

Lak posao je protiv Aluminija imala i Olimpija, koja je mrežu gostiju načela preko Dejana Kelhara, dok je drugi pogodak postigao hrvatski veznjak Danijel Miškić, a posao dovršio Alves, koji je na poluvremenu zamijenio Leona Benka.

U važnom susretu za trenutačni treću poziciju Domžale su svladale Celje, Rudar je pogocima Hrvata Damir Grgića te Dominika Glavine, koji je s deset postignutih golova prvi strijelac lige, svladao posljednjeplasirane Kalcer Radomlje, koji i nakon polovine prvenstva ne znaju za pobjedu, dok su Luka Koper i Gorica u primorskom derbiju podijelili bodove.

Prva liga Telekom Slovenije, 18. kolo: Olimpija – Aluminij 3:0 (2:0), Maribor – Krško 4:0 (0:0), Domžale – Celje 2:1 (1:0), Rudar – Kalcer Radomlje 2:0 (0:0), Luka Koper – Gorica 0:0.

Ljestvica: Maribor 40, Olimpija 39, Domžale 35, Celje 26, Rudar, Gorica i Luka Koper 23, Krško 19, Aluminij 15, Kalcer Radomlje 5.